(БТР) Танк AMX 10RC Огляд. Технічні характеристики

(БТР) Танк AMX 10RC Огляд. Технічні характеристики

4.9/5 - (18 votes)

AMX-10RC – це легкий французький колісний танк, що часто позиціонується як (БТР) броньований автомобіль, розроблений Satory Military Vehicles і що випускається зараз компанією «Nexter». Являє собою гібрид між (БТР) бронетранспортером та легкоброньованим танком. Це дає цій машині перевагу у швидкості та маневреності в порівнянні з важкими танками, а також більшу вогневу силу в порівнянні з аналогічними бронетранспортерами, гармату нарівні з танками.

Історія створення

Розробка легкого танка AMX 10RC розпочалася у 60-х роках минулого століття. Спочатку французька армія планувала отримати на озброєння добре захищений бронеавтомобіль, проте, в рамках розробки було розглянуто можливість встановлення на броньований транспортний засіб 105-мм. знаряддя.

Початковий прототип легкого французького танка AMX-10RC виявився малоефективним і провалив практично всі тести, однак у 70-х роках була розроблена нова конструкція, яка і була оснащена 105-мм. знаряддям, що продемонструвала вже набагато кращі результати.

У ході тестів було встановлено, що танк AMX-10RC здатний пробивати броню радянських танків Т-55, Т-62 і навіть Т-64, однак, при порівняно невеликому власному захисті, міг виявитися малоефективним при проведенні наступів. до слова, мало компенсуватися значно вищою маневреністю.

Опис конструкції AMX-10RC

Конструкція легкого танка AMX-10RC представлена ​​легкоброньованим корпусом, здатним витримувати влучення 30-мм. боєприпасів, проте не здатний протистояти більшим снарядам. Завдяки легкій звареній конструкції. Танк здатний переміщатися пересіченою місцевістю, де не здатні діяти більш важкі бойові броньовані машини і танки.

Завдяки тому, що цей танк має колісну базу, ця бойова машина має дуже високу маневреність і здатний діяти з іншими бойовими броньованими машинами. Максимальна швидкість переміщення танка AMX-10RC по шосе становить 85 кілометрів, а по пересіченій місцевості – 40 км/год., тоді як автономність ходу у цієї бойової машини досягає 1000 кілометрів, що значно перевищує можливості танків.

Опис конструкції AMX-10RC
Фото AMX 10RC

Усі шість коліс танка AMX-10RC є некерованими. Маневрування здійснюється за рахунок прослизання одних коліс, що одночасно забезпечує можливість і для маневрування та дозволяє забезпечувати танку стійкість при їзді.

Легкий колісний французький танк AMX 10RC оснащений 105 мм. знаряддям, яке має порівняно невеликий боєкомплект в 38 снарядів. Екіпаж танка включає чотирьох осіб.

Колісний танк АМХ 10RC – варіанти та модифікації

Варіанти та модифікації АМХ-10РК

Легкі французькі танки AMX-10RC існують в декількох різних модифікаціях і варіантах.

  • AMX-10RC – базовий варіант французького танка, оснащений можливістю переміщатися навіть через водні перепони;
  • AMX-10RC Surblinde – базова версія танка, оснащена додатковою бронею, але позбавлена ​​амфібічних можливостей;
  • AMX-10RCR – це модернізований варіант. Оснащений можливістю встановлення додаткової броні, здатної витримувати влучення снарядів калібром до 100 мм.

Бойове застосування AMX-10RC

Найбільше бойове застосування легкі французькі танки AMX-10RC отримали під час конфлікту у перській затоці 1991 року. Ці бойові машини були оснащені додатковою бронею і змогли дуже успішно зарекомендувати саме, благородячи високої маневреності, що дозволяло уникати атак противника.

Бойове застосування AMX-10RC

З 2023 року танки AMX-10RC передбачається активно використовувати на території України. З огляду на великий запас цих бойових броньованих машин на озброєнні Франції Київ може отримати до сотні легких танків AMX-10RC, що в свою чергу може серйозно вплинути на ситуацію на лінії фронту.

Ключовою особливістю застосування цих легких колісних танків є наявність останніх можливості долати водні перешкоди і пробивати броню танків Т-62.

Легкі французькі танки AMX-10RC знаходяться на озброєнні чотирьох країн:

  • Франція;
  • Марокко;
  • Катар;
  • Україна.

Технічні характеристики (БТР) AMX-10RC

Екіпаж, чол

4

Вага, т

16,6

Броня

Алюмінієвого сплаву, катана, протипульна

Озброєння

Калібр та марка гармати: 105-мм F2

Кулемети: 7,62-мм NF1, 12,7 mm M2HB AA

Двигун

Baudouin Diesel Модель 6F11 SRX

Потужність двигуна, л. с.:

280

Швидкість, км\год.

Швидкість по шосе: 85

Місцевістю: 40

Запас хода, км

1000

Довжина корпусу, мм.

З гарматою вперед, мм.

6240

9150

Ширина, мм.

2780

Висота, мм.

2560

Боєкомплект

38 снарядів

характеристики (БТР) AMX-10RC
  • Роман Постенко

    Інженер-механік, автомобільний гуру. Фахівець в сфері транспортних технологій та військової техніки. Роблю огляди на автомобілі, військову техніку та публікую поради та інструкції по ремонту.