Південна Корея піднімає літаки після зближення китайських і російських військових літаків

Південна Корея піднімає літаки після зближення китайських і російських військових літаків

Like post

Китайські бомбардувальники H-6 неодноразово заходили та виходили з корейської зони ідентифікації протиповітряної оборони (KADIZ) поблизу південного та північно-східного узбережжя Південної Кореї вранці в середу, повідомив Об’єднаний комітет начальників штабів (JCS) Сеула.

Сеул:

 Збройні сили Південної Кореї заявили, що в середу підняли винищувачі, коли шість російських і два китайських військових літаки увійшли в зону ППО без попередження.

Китайські бомбардувальники H-6 неодноразово заходили та виходили з Корейської зони ідентифікації протиповітряної оборони (KADIZ) поблизу південного та північно-східного узбережжя Південної Кореї вранці в середу, повідомив Об’єднаний комітет начальників штабів (JCS) Сеула.

Через кілька годин вони повернулися в зону зі Східного моря, також відомого як Японське море, у супроводі російських військових літаків, включаючи два винищувачі Су-35 і чотири бомбардувальники ТУ-95, додали в ньому.

За словами Сеула, зрештою всі військові літаки залишили зону і не порушували повітряний простір Південної Кореї.

ADIZ — це зона, ширша за повітряний простір країни, у якій вона намагається контролювати літаки з міркувань безпеки, але ця концепція не визначена в жодному міжнародному договорі.

«Наші військові розгорнули винищувачі ВПС ще до того, як китайські та російські літаки увійшли в KADIZ, щоб вжити тактичних заходів у разі непередбачених ситуацій», — йдеться в заяві JCS.

Пекін і Москва, здається, «брали участь у спільних повітряних навчаннях», повідомило сеульське інформаційне агентство Yonhap з посиланням на неназваних «спостерігачів».

Інцидент стався в той момент, коли Вашингтон змушує Китай, найважливішого союзника Пхеньяна, використати свій вплив, щоб допомогти приборкати Північну Корею, яка цього року здійснила рекордну кількість ракетних запусків.

Президент Китаю Сі Цзіньпін нещодавно сказав Кім Чен Ину, що він готовий працювати з лідером Північної Кореї заради «миру у всьому світі».

Раніше цього місяця Пхеньян запустив міжконтинентальну балістичну ракету в одному зі своїх найпотужніших випробувань, заявивши, що відповідатиме передбачуваній ядерній загрозі США за допомогою власних ядер.

Сполучені Штати звинуватили Пекін і Москву в захисті Пхеньяна від подальших покарань.

У травні обидві країни наклали вето на зусилля США посилити санкції проти Північної Кореї у відповідь на попередні запуски ракет КНДР.

  • Віталій Ковальчук

    Автор в NENWS Україна. Економіст, фінансовий і бізнес аналітик. Професійна редакторська та авторська діяльність, різна тематична обізнаність. Ділюсь досвідом та знаннями в фінансовій сфері.