Президент США Джо Байден в Києві, Американський лідер завітав в Україну та відвідав Київ.

Президент США Джо Байден в Києві, Американський лідер завітав в Україну та відвідав Київ.

Історичний візит президента США в Україну відбувся, Джо Байден в Києві. Перший візит Джо Байдена до України як президента підкреслює підтримку США президенту Володимиру Зеленському та його військових зусиль проти боротьби з Російською навалою.

ПРЕЗИДЕНТ ДЖО БАЙДЕН прибув до столиці України Києва в понеділок з раптовим візитом рано вранці, щоб підкреслити підтримку США Україні та президента Володимира Зеленського та його військових зусиль проти Росії. Ця поїздка, оповита таємницею, за кілька днів до першої річниці вторгнення Росії. Та знаменує собою перший випадок, коли Байден відвідав Україну як президент. 

«Через рік Київ стоїть. І Україна стоїть. Демократія стоїть», – сказав Байден.

Озброєна зброєю із західних країн на мільярди доларів і відчайдушно потребуючи більше, Україна героїчно воює з росіянами. Незважаючи на американські санкції та нищівні втрати на полі бою в людях і техніці, Москва продовжує наступ на українську оборону. 

Джо Байден в Києві, деталі візиту

Джейк Салліван, радник президента Джо Байдена з національної безпеки, сказав журналістам, що Білий дім попередив російських чиновників про поїздку Байдена до Києва за кілька годин до того, як він прибув з « цілями розв’язання конфлікту ».

Численні державні установи та офіційні особи в США та України не відразу підтвердили про поїздку Байдена в Київ. Високопоставлений чиновник Білого дому та урядовий чиновник США, які знають про поїздку, підтвердили візит на умовах анонімності, оскільки вони не мали права говорити публічно. 

Незважаючи на заяви Білого дому про те, що Байден «не планує» перетинати Україну під час своєї поїздки до Польщі. Плани перетину польсько-українського кордону почалися більше місяця тому після того, як Байден сказав співробітникам, що хоче публічного показу на знак солідарності. між Сполученими Штатами та Україною, яка воює, коли вона вступає у другий рік війни. З політичного погляду ця поїздка «повинна була відбутися», — сказав Rolling Stone високопоставлений чиновник Білого дому . За останній рік перша леді Джилл Байден, міністр оборони Ллойд Остін та інші в уряді США здійснили поїздку до охопленої війною країни, тоді як сам президент цього не зробив — досі. 

Однак у понеділок Байден разом із Зеленським прогулювався центром Києва та оголосив про додаткові поставки зброї.

«Коли Путін розпочав вторгнення майже рік тому, він вважав Україну слабкою, а Захід розділеним. Він думав, що зможе пережити нас. Але він був глибоко неправий», – сказав Байден у заяві.

Плани та застереження на поїздку презедента США в Україну

Байдену було представлено низку планів цієї поїздки в Україну, каже високопоставлений чиновник Білого дому, який безпосередньо обізнаний у цьому питанні. Чиновник не мав права говорити під запис. Одна з ідей передбачала зустріч між Байденом і Зеленським у невідомому місці на польсько-українському кордоні. Інший прагнув провести зустріч у Львові, який кілька разів зазнавав російських авіаударів з початку війни, але залишається відносно безпечним у порівнянні з важкими боями на східному фронті. 

Байден приїхав в Київ, поїздка презедента США в Україну
Поїздка презедента США в Україну

Враховуючи очевидний факт, що Україна є активним полем бойових дій, і Секретна служба, і Міністерство оборони мали заперечення щодо безпеки щодо деяких представлених планів. Секретна служба не відповіла на запит Rolling Stone про коментарі, а Міністерство оборони направило запитання до Білого дому. 

Високопоставлений чиновник Білого дому каже, що занепокоєння виникло через «непередбачуваність середовища та знижений рівень безпеки, необхідний для підтримки пересування президента». 

Зрештою Байден в Києві, столиця України місто, яке є символічним жестом рішучості України після того, як російські сили спробували та не змогли захопити столицю на початку війни минулого року. 

Історія протистояння

Київ розглядався як ключова мета Кремля, коли минулого року американська розвідка попереджала, що 150 000 російських військ, скупчених на кордоні України, збираються вторгнутися. У той час багато хто в Україні та вдома сприйняли ці попередження як ажіотаж або розпалювання війни. Тоді президент Володимир Путін розпочав свою так звану «спеціальну військову операцію», нібито для очищення «нацистів» в Україні. Сторонні спостерігачі побоювалися, що Київ може потрапити до росіян за лічені дні. Західні уряди запропонували Зеленському допомогти втекти.

Байден приїхав в Україну
Джо Байден в Києві

Коли Європу охопило кровопролиття, в новинах прокоментували те, що Зеленський сказав Білому дому лише через кілька днів після вторгнення Росії: «Мені потрібні боєприпаси, а не таксі». Військова машина запрацювала, коли західні країни надіслали Україні багатомільйонні пакети допомоги з кулями та бомбами. Вони відправили ракети Javelin і Stinger. Артилерійські батареї, і навіть деякі модернізовані радянські танки. Бойові відео готових безпілотників, які скидають бомби на російських солдатів і танки, засіяли соцмережі. 

Росіяни спробували кілька контратак, провели мобілізацію та знову і знову змінювали керівництво на полі бою. Поки що це не спрацювало.

«Наступ Росії, який широко рекламується, більше схожий на ненаступ», — повідомляє Rolling Stone електронною поштою генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес, який раніше очолював армію США в Європі .

 Все, що вони зробили, це додали до м’ясорубки більше погано навчених, погано керованих мобілізованих на широкому фронті, який набагато легше захищати українцям, ніж якби насправді був справжній наступ, коли росіяни зосередилися на одному, двох окремих частин оборони України». 

Проте Кремль не демонструє жодних ознак того, що збирається зупинитися, оскільки війна вступає в другий рік. І жертви були величезними — за словами генерала Марка Міллі, голови Об’єднаного комітету начальників штабів, за листопадовими оцінками було вбито або поранено 200 000 російських солдат. Він також припустив, що понад 40 000 мирних жителів загинули. 

Минулий місяць…

Минулого місяця були інтенсивні бої навколо невеликого міста Бахмут у Донецькій області України. Це окопна війна, коли українські солдати відбивають хвилі російських солдатів і та такзваниго “Вагнеру” Wagner Group. Номінально приватної військової компанії, якою керує довірена особа Путіна Євгеній Пригожин. 

Українські солдати описують сцени, кажучи, що тиша розривається відлунням стрілянини та падаючої артилерії. Яка врізається в плями бруду та інфраструктуру вздовж лінії Сватове-Кремінна. Спокійні моменти можуть раптово поступитися місцем крикам поранених солдатів, наповнюючи повітря симфонією руйнування. Сім’ї та громади були остаточно зруйновані та витіснені з початку цієї кривавої події. 

«Україна може виграти цього року, якщо ми серйозно поставимось до цього, але адміністрація [США] не запропонувала чіткої кінцевої точки» сказав генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес, який раніше очолював армію США в Європі. «Їм не вистачає ясності, а повідомлення заплутане, особливо щодо… ідеї перемоги». 

Він додає: «Сказавши це, адміністрація виконала дуже хорошу роботу, об’єднавши понад 50 країн для підтримки України». 

Поїздка Байдена до Києва відбувається в той момент, коли західні лідери завершують Мюнхенську конференцію з безпеки. На якій залишаються питання про те, чим закінчиться ця жорстока війна на виснаження між Росією та Україною, чи закінчиться вона взагалі, і якою ціною. Віце-президент Камала Гарріс заявила учасникам конференції в суботу, що Сполучені Штати офіційно визначили, що російські війська скоїли злочини проти людства. 

Ще більше ускладнюючи ситуацію, держсекретар США Ентоні Блінкен у суботу заявив, що Сполучені Штати стурбовані потенційним потоком зброї та боєприпасів до Росії через Китай. Оскільки американо-китайські відносини вже напружені через фіаско «шпигунської повітряної кулі». Блінкен попередив високого китайського дипломата Ван І про можливі наслідки, повідомляє Reuters. 

Тепер Кремль стверджує, що може кинути до пролому ще 300 000 орків — сила майже вдвічі більша за силу, яку Москва надіслала минулого року. 

Раніше цього місяця Білий дім заявив, що Байден також планує зустрітися з президентом Польщі Анджеєм Дудою та іншими лідерами з регіону. Байден виступить із промовою напередодні офіційної річниці 24 лютого.