Займаємось англійською, вирішуємо математичні приклади, знищуючи ворогів, і пишемо код разом із жабою, твоя гра для навчання у нас у списку.
Рутинне заучування слів, повторення акордів або відпрацювання математичних навичок – все це може здатися нудним і швидко набриднути. Ми знайшли кілька додатків, які використовують ігрові механіки – ігри для навчання: вони допоможуть зберегти мотивацію та не кинути захоплення на півдорозі.
1. Duolingo
Дисципліна: іноземні мови.
У додатку багато тематичних уроків як для новачків, так і для тих, хто має більш просунутий рівень. При цьому Duolingo пропонує не проходити тему за один раз, а ставити невеликі цілі щодня.
Коли ви займаєтеся кілька днів поспіль, вмикається ударний режим. Він дозволяє зберігати бонуси — рахунок них списується вартість помилки, допущеної під час виконання завдання.
І чим довше ви зможете займатися в цьому режимі, тим менше захочеться втрачати прогрес. Уявіть: 30 днів без зупинки вивчати англійську і раптом один раз забути приділити їй хоча б 5-10 хвилин. Ударний режим скинеться та відлік почнеться заново.
Крім іншого, у Duolingo є окуляри досвіду, карта рівнів (тематичних уроків), таблиці лідерів, ігрова валюта та багато іншого, що дозволяє утримувати інтерес до навчання.


2. Lingualeo
Дисципліна: іноземні мови.
Lingualeo часто називають аналогом Duolingo. Вони справді схожі: тут теж є власна валюта (фрикадельки) та окуляри досвіду, спільноти друзів (прайди).
Додаткова фішка – розділ «Джунглі». До нього користувачі самостійно додають відео, подкасти, книги та статті. За рахунок вбудованого перекладача незнайомі слова, які використовуються у цих матеріалах, зручно перекладати.
Основа ігрової механіки цієї гри для навчання – годування левеня. Потрібно займатися щонайменше п’ять днів поспіль, щоб він був ситим.


3. Drops
Дисципліна: іноземні мови.
Drops не схожий на багато мовних учнів. Запам’ятовування відбувається через серію міні-ігор. Наприклад, таких: з’єднати початок і закінчення слова, поєднати його з правильною картинкою або відшукати потрібний варіант серед рандомних буквених ланцюжків.
Ці ігрові механіки роблять Drops своєрідною головоломкою, через що процес навчання стає захоплюючим та цікавим. Більше того, на заняття можна виділяти лише 5 хвилин на день! Коли час вийде, програма повідомить вас про це. І ви зможете спокійно закрити його, піти відпочивати та не відчувати, що зробили «недостатньо».


4. Beaker
Дисципліна: хімія.
Додаток для майбутніх хіміків. У ньому немає елементів очок, балів, рейтингів. Фішка Beaker в іншому: процес хімічного досвіду тут є максимально наближеним до реального.
У додатку можна нагрівати, змішувати, струшувати речовини з різним складом. Вийде навіть поєднатися з другом і переливати рідини з пробірки в пробірку (з телефону в телефон).
Ця гра для навчання зацікавить не лише підлітків, які починають вивчати хімію, а й дорослих, які з якоїсь причини нехтували її школою. Щонайменше тому, що це дуже красиво!


5. StudyGe
Дисципліна: географія.
У StudyGe можна проходити вікторини та тести на знання назв країн, їх столиць та прапорів. Чим більше правильних відповідей ви дасте, тим більше отримаєте монети, які конвертуються в рівні. Поступово вам стануть доступні різні режими гри: від індивідуального до розрахованого на багато користувачів, від легкого до складного.


6. Frog Dissection
Дисципліна: біологія.
Чи не біда, якщо вам дуже хочеться відчути себе студентом-біологом, але проводити досліди над реальними тваринами не дозволяють етичні установки. Тому що розтин цієї 3D-жаби схожий на реальне препарування!
Ця гра для навчання має посібник з проведення експерименту, а також опис анатомічної будови тварини . Крім того, програма дозволяє докладно вивчити кожен його орган. На жаль, воно доступне лише на iOS.
Можна знайти аналог для Android, але, на наш смак, графіка в ньому не така гарна.



7. Plants
Дисципліна: біологія.
Plants допоможе дізнатися більше про екосистеми нашої планети. Програма виглядає як інтерактивна карта, в якій гравець може керувати погодою, влаштовувати лісові пожежі та спостерігати за тваринами в їхньому природному середовищі.
Гра для навчання Plants буде цікавою як дітям, так і дорослим. За допомогою різних екоекспериментів користувачам вдасться краще зрозуміти, наскільки у природі все взаємопов’язане.


8. Operation Math
Дисципліна: математика.
Це справжня сюжетна гра для дітей. Головна мета – зупинити махінації доктора Одда, який ховається від головного героя протягом усього часу. Кожна місія тут складається з виконання математичних операцій .
Наприклад, щоб не допустити вибуху у метро, потрібно вирішити рівняння. А для розблокування сейфа – знайти відповідь на арифметичне завдання. Всі завдання розраховані на тренування швидкого рахунку. Єдиний мінус – відсутність україномовної версії.


9. Arrow Fest
Дисципліна: математика.
Ця програма допоможе освоїти мистецтво ментальної арифметики та придбати навичку швидко оперувати цифрами. Суть його в наступному: за один хід користувач повинен збільшити кількість стріл у віртуальному сагайдаку так, щоб дійти з ними до кінця і пронизати всіх ворогів.
Спочатку видається лише одна стріла, але потім на ігровому шляху будуть зустрічатися пари математичних операцій, які визначать, як зміниться підсумкове число. Наприклад, якщо перед вами «-15» або «×3», то найкращим варіантом, звичайно, буде другий: він збільшить кількість снарядів утричі.
Діяти потрібно блискавично, щоб не розгубити всі стріли під час віднімання та ділення.

10. CodinGame
Дисципліна: програмування.
Писати код тут потрібно не просто заради віртуальних окулярів, а для того, щоб головний герой виконав якісь дії та просунувся далі. Наприклад, щоб знайти найближчого ворога та знищити його, доведеться відредагувати цикл. У грі є підказки з готовим кодом . Його можна скопіювати і вставити у віконце відповідей, але хіба ви хочете уславитися читером?
Однак ця гра підійде скоріше для досвідчених програмістів — тут потрібно знати основи синтаксису, щоби хоч щось написати. Плюс у тому, що вона підтримує більше ніж 25 мов програмування: від простого Pascal до екзотичного Haskell.
11. Flexbox Froggy
Дисципліна: програмування.
Це тренажер із чарівним жабом. Його потрібно переміщати полем за допомогою CSS-модуля Flexbox, який відповідає за розташування елементів на екрані. Як тільки користувач поставить жабку в потрібне місце, буде доступний наступний рівень з новими завданнями.
Програма просто і зрозуміло пояснює основні команди і підказує, якщо ви припускаєте помилку в коді.

Ця ж студія розробила інший схожий тренажер Grid Garden – у ньому потрібно поливати моркву за допомогою команд CSS-grid.
12. CodeCombat
Дисципліна: програмування.
Основна легенда гри: воїни потрапляють у підземелля, там треба збирати алмази та боротися із противниками. Для виконання різних дій потрібно писати код, як і в CodinGame. Але ця програма більш доступна і легка. Його навіть використовують у деяких школах, щоб навчати студентів основ Python або JavaScript. Інший плюс: не потрібно реєструватись, щоб почати грати.
13. Yousician
Дисципліна: музика.
Цей сервіс допоможе навчитися грати на гітарі, фортепіано чи укулелі. Багато користувачів хвалять ігрову складову Yousician: у міру виконання завдань учні підвищують свій рівень і набувають нових навичок, які записуються в їх профайл.
Тут є записи вправ, тренажери для перевірки слуху та акорди для багатьох популярних композицій. Дуже допомагають модератори: вони підказують, що потрібно виправити, якщо ви припустилися помилки.
Творці додатку кажуть, що їхня місія зробити так, щоб музичність була такою ж природною, як грамотність. І, здається, вони це виходять: у сервісу вже понад 20 000 000 користувачів!

