About: blank – що це за посилання і як його позбутися

About: blank – що це за посилання і як його позбутися

5/5 - (6 votes)

Користувачі браузера IE та інших браузерів знають, що, якщо відкрити порожню сторінку, в полі адреси з’явиться напис About: blank. При цьому нічого не відбувається, і сторінка залишається порожньою, поки не перейдеш на реальний сайт. Але останнім часом вірусописьменники вирішили пристосувати цей факт на свою користь, замаскувавши під цей напис вірусний код, що перенаправляє користувача на іншу сторінку, як правило, рекламного змісту. Усе це відбувається не з волі користувача, тому виникає питання, наскільки небезпечним може виявитися зараження, як його виявити і, звісно, як позбутися шкідливого коду.

Що означає посилання About: blank

Зазвичай під час встановлення браузера користувач може задавати стартову сторінку – це може бути улюблена пошукова система, соцмережа, або ж просто порожня сторінка, яка не потребує завантаження жодних сайтів. В останньому випадку в адресному рядку висвічується напис About: blank.

Але якщо через якийсь час починає відбуватися завантаження сторінки – можна з упевненістю говорити про те, що ваш інтернет-оглядач зазнає впливу шкідливого корду. Він може проявлятися по-різному – від нешкідливого редиректу на рекламну сторінку до використання ресурсів комп’ютера з метою кібершахраїв. Саме тому рекомендується відразу ж після виявлення проблеми почати вживати заходів, спрямованих на її усунення.

що означає about: blank

Зрозуміло, ми перерахуємо всі популярні способи, як прибрати вірус About: blank, але перед цим варто описати конкретніше, яким чином він потрапляє на комп’ютер і як правильно діагностувати зараження.

Звідки береться вірус About: blank

Способи проникнення шкідливого коду на комп’ютер можуть бути різноманітними:

 • найчастіше зараження – результат скачування з інтернету контенту, в код якого впроваджено вірус. Він активується під час запуску ПЗ, що відповідає за показ контенту, чи то exe-файл, чи то документ, чи то відео;
 • настільки ж поширеним є зараження через відкриття сайтів, код яких також зазнав атаки вірусу. Найчастіше зараженими бувають сайти сумнівного змісту;
 • нерідко вірус потрапляє в браузер через розширення, скачане з джерел, що не викликають довіри;
 • шкідлива програма може потрапити на ПК із флешки або іншого портативного носія.

У будь-якому разі поява напису About: blank в адресному рядку з подальшою переадресацією свідчить про те, що ваш браузер піддався зараженню. Який конкретно вірус ховається за цим, може визначити тільки антивірусна програма. Від цього залежить і ступінь небезпеки для комп’ютера.

Чим загрожує зараження вірусом About: blank

Якщо напис з’являється на короткий час, і потім слідує відкриття сайту з рекламою – це, можна сказати, найбільш нешкідливий варіант. При цьому реклама зазвичай показується з урахуванням користувацьких уподобань, на підставі його недавніх відвідувань комерційних сайтів, тож спочатку такі сайти можуть бути сприйняті позитивно. Але зрештою такі редиректи набридають, тому виникає природне бажання їх позбутися.

Інша справа – коли відкриття порожньої сторінки не супроводжується перенаправленням на інші сайти. У таких випадках вірус діє приховано, вносячи зміни в системний реєстр і автозавантаження. Конкретні його дії можуть бути різними, і становити загрозу як для комп’ютера (точніше, компонентів операційної системи), так і для користувача, за умови відстеження його комерційної та іншої активності в мережі (крадіжка паролів, номерів кредитних карток тощо).

Що цікаво – встановлення як стартової сторінки будь-якого іншого сайту не призведе до очікуваних результатів, водночас захист із боку брандмауера може бути неефективним.

Деякі віруси орієнтовані на певні браузери, інші можуть заражати будь-який інтернет-оглядач, присутній у системі. З цієї причини єдиного рецепта боротьби з вірусом About: blank немає, бажано використовувати комплексні заходи протидії, про які ми зараз і поговоримо.

svhost.exe

Що стосується діагностики шкідливого коду, то тут найкраще покладатися на антивірусне ПЗ, яке вміє розпізнавати будь-які модифікації вірусу. Не зайвим буде проінспектувати список автозавантаження на предмет появи в ньому незрозумілих програм. Поява в “Диспетчері завдань” процесу svhost.exe – це теж свідчення зараження (його цілком можна сплутати із системним процесом svchost).

Як рекламне ПЗ, що відкриває About:blank вікна, проникло на комп’ютер

Найімовірніше, рекламне ПЗ було інстальовано на ваш комп’ютер у момент, коли ви встановлювали нову безкоштовну програму, наприклад, клієнт електронної пошти, творець ПДФ файлів, відео плеєр тощо. Це сталося через те, що дуже часто рекламні віруси інтегровані в інсталяційні пакети, які поширюються різними великими хостингами безплатних і зламаних програм, а також сайтами торрент-трекерів. Навіть видаливши програму, яка занесла на ваш комп’ютер рекламний вірус, ви не приберете нав’язливі About:blank вікна. Рекламне ПЗ можна видалити з комп’ютера тільки вручну або за допомогою спеціалізованих програм, як це описано в інструкції, наведеній нижче.

Як видалити About:blank у Windows 10/11 (8, 7, XP)

Просте запитання на відповідь, яка вас цікавить, про те, як позбутися нав’язливої реклами і спливаючих вікон, знаходиться на цій сторінці. Наша команда розробила просту й ефективну інструкцію. Вона дасть вам змогу легко очистити комп’ютер від рекламного вірусу і таким чином прибрати About:blank з Google Chrome, Firefox, IE, Edge, Yandex, Opera та інших браузерів. Будь ласка, прочитайте цю інструкцію повністю, потім зробіть посилання на неї або просто роздрукуйте, оскільки в процесі її виконання вам може знадобитися закрити браузер або перезавантажити комп’ютер.

Деінсталювати програму, яка була причиною появи About:blank спливаючих вікон

Дуже важливо на початковому етапі визначити програму, яка була першоджерелом появи паразита, і видалити її.

Для Windows 95, 98, XP, 7

 1. Клацніть Пуск або натисніть кнопку Windows на клавіатурі.
 2. У меню, яке відкриється, виберіть Панель керування.
 3. Відкриється Панель управління, в ній виберіть пункт Видалення програми.

Для Windows 8

 1. Натисніть на кнопку Windows.
 2. У правому верхньому кутку знайдіть і натисніть на іконку Пошук.
 3. У полі введення наберіть Панель керування.
 4. Натисніть Enter.
 5. Відкриється Панель управління, в ній виберіть пункт Видалення програми.

Для Windows 10/11

 1. Натисніть на кнопку пошуку
 2. У полі введення наберіть Панель керування.
 3. Натисніть Enter.
 4. Відкриється Панель керування, у ній виберіть пункт Видалення програми.

Вам буде показано список усіх програм інстальованих на вашому комп’ютері. Уважно його перегляньте і деінсталюйте програму, яку ви підозрюєте як причину зараження. Ймовірно це остання встановлена вами програма. Так само уважно придивіться до решти програм і видаліть усі, які здаються вам підозрілими або ви впевнені, що самі їх не встановлювали. Для видалення виберіть програму зі списку і натисніть кнопку Видалити/Змінити.

Далі дотримуйтесь вказівок Windows.

Видалити About:blank із Chrome, Firefox та Internet Explorer, використовуючи AdwCleaner

AdwCleaner – це невелика програма, яка не потребує встановлення на комп’ютер і створена спеціально для того, щоб знаходити і видаляти рекламні та потенційно непотрібні програми. Ця утиліта не конфліктує з антивірусом, тож можете її сміливо використовувати. Деінсталювати вашу антивірусну програму не потрібно.

AdwCleaner

Скачайте програму AdwCleaner.

Після закінчення завантаження програми, запустіть її. Відкриється головне вікно AdwCleaner.

AdwCleaner 1

Натисніть на кнопку Сканувати. Програма почне перевіряти ваш комп’ютер. Коли перевірку буде завершено, перед вами відкриється список знайдених компонентів рекламного ПЗ, що відкриває About:blank вікна і нав’язливу рекламу.

About: blank - що це за посилання і як його позбутися

Натисніть на кнопку Очищення. AdwCleaner розпочне лікування вашого комп’ютера і видалить усі знайдені компоненти шкідників. Після закінчення лікування, перезавантажте свій комп’ютер.

Видалити About:blank у Chrome, скинувши налаштування браузера

Скидання налаштувань Гугл Хрома – це ефективний і простий спосіб відновити початкові налаштування браузера, а також відключити шкідливі розширення і таким чином прибрати автоматичне відкриття About:blank сторінки.

Удалить About:blank в Chrome, сбросив настройки браузера
 1. Запустіть Хром і відкрийте його головне меню, клікнувши по кнопці у вигляді трьох горизотальних смужок.
 2. У меню, що відкрилося, виберіть пункт Налаштування, клікнувши по ньому.
 3. Ви побачите сторінку налаштувань Гугл Хрома. Прокрутіть її донизу і клікніть на напис “Показати додаткові налаштування”.
 4. Прокрутіть сторінку вниз знову. У нижній її частині ви побачите кнопку “Скидання налаштувань”. Клацніть по ній.
 5. Браузер відкриє вікно, яке дасть змогу скинути його налаштування. Приклад такого вікна наведено на малюнку вище.
 6. Натисніть кнопку “Скинути”.
 7. Коли процес скидання налаштувань завершиться, всі налаштування браузера Гугл Хром будуть приведені до початкового стану (ваші паролі, закладки не постраждають). Так само буде відключено всі рекламні та шкідливі розширення, що, в свою чергу, прибере нав’язливі About:blank спливаючі вікна з браузера.

Докладніше про те, як відновити початкові налаштування браузера Гугл Хром, ви можете дізнатися в цій статті Скинути налаштування Хрома.

Видалити About:blank у Firefox, скинувши налаштування браузера

Скидання налаштувань Файрфокса дасть змогу видалити шкідливі розширення і відновити налаштування браузера до значень прийнятих за замовчуванням. При цьому, ваші особисті дані, такі як закладки і паролі, будуть збережені.

Відкрийте головне меню Хрома, клікнувши по кнопці у вигляді трьох горизонтальних смужок (кнопка вызывающая основное меню Гугл Хрома). У меню, що з’явилося, клацніть по іконці у вигляді знака питання (Firefox - меню справка). Це викличе меню Довідка, як показано на малюнку нижче.

About: blank - що це за посилання і як його позбутися

Тут вам потрібно знайти пункт Інформація для вирішення проблем. Клацніть по ньому. На сторінці, що відкрилася, у розділі Налагодження Firefox натисніть кнопку Очистити Firefox. Програма попросить вас підтвердити свої дії.

About: blank - що це за посилання і як його позбутися

Натисніть кнопку Очистити Firefox. У результаті цих дій, налаштування браузера буде скинуто до початкових. Цим ви видалите спливаючі вікна з About:blank сторінкою.

Перевірити планувальник завдань

Для повного очищення комп’ютера вам так само необхідно перевірити Бібліотеку планувальника завдань і видалити всі завдання, які були створені шкідливими програмами, адже саме вони можуть бути причиною автоматичного відкриття About:blank сторінки під час увімкнення комп’ютера або через рівні проміжки часу.

Натисніть на клавіатурі одночасно Windows і R (українська К). Відкриється невелике вікно із заголовком Виконати. У рядку введення введіть “taskschd.msc” (без лапок) і натисніть Enter. Відкриється вікно Планувальника завдань. У лівій його частині виберіть пункт “Бібліотека планувальника завдань”, як показано на наступному прикладі.

Планувач завдань віндовс

У середній частині ви побачите список встановлених завдань. Виберіть перше завдання, а в його властивостях, які відкриються трохи нижче, виберіть вкладку Дії. По черзі переглядайте всі завдання, звертайте увагу на те, що воно запускає на вашому комп’ютері. Знайшли щось подібне до “explorer.exe hxxp://адреса сайту” або “chrome.exe hxxp://адреса сайту”, то це завдання можна сміливо видаляти. Якщо ви не впевнені, що запускає завдання, то перевірте його через наш сайт або в пошуковій системі, за назвою файлу, що запускається. Якщо файл – компонент вірусу або шкідливої програми, то це завдання теж сміливо можна видаляти.

Визначившись із завданням, яке потрібно видалити, клацніть по ньому правою клавішею миші та виберіть пункт Видалити. Цей крок виконайте кілька разів, якщо ви знайшли кілька завдань, які були створені шкідливими програмами. Приклад видалення завдання, створеного рекламним вірусом, показано на малюнку нижче.

Планувач завдань віндовс about blank

Після видалення всіх завдань закрийте вікно Планувальника завдань.

Виконавши цю інструкцію, ваш комп’ютер має бути повністю вилікуваний від About:blank спливаючих вікон у Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer і Microsoft Edge. На жаль, автори рекламних додатків постійно їх оновлюють, ускладнюючи лікування комп’ютера. Тому, в разі якщо ця інструкція вам не допомогла, значить ви заразилися новою версією вірусу, що відкриває About:blank сторінку, і тоді найкращий варіант – звернутися на наш форум.

Для того щоб у майбутньому більше не заразити комп’ютер, будь ласка, дотримуйтесь трьох невеликих порад

 • Встановлюючи нові програми на свій комп’ютер, завжди читайте правила їхнього використання, а також усі повідомлення, які програма буде вам показувати. Намагайтеся не проводити інсталяцію з налаштуваннями за замовчуванням!
 • Тримайте антивірусні та антиспайварні програми оновленими до останніх версій. Так само зверніть увагу на те, що у вас увімкнене автоматичне оновлення Windows і всі доступні оновлення вже встановлені. Якщо ви не впевнені, то вам необхідно відвідати сайт Windows Update, де вам підкажуть як і що потрібно оновити в Windows.
 • Якщо ви використовуєте Java, Adobe Acrobat Reader, Adobe Flash Player, то обов’язково їх оновлюйте вчасно.
 • Костін Алекс

  ІТ-спеціаліст, геймер, фанат нових технологій та прогресу. Роблю огляди на нові технологічні новинки та ділюсь досвідом в програмуванні. Висвітлюю новини світу технологій.