Як виростити авокадо в домашніх умовах. Посадка та догляд за авокадо.

Як виростити авокадо в домашніх умовах. Посадка та догляд за авокадо.

4.9/5 - (13 votes)

Авокадо – продукт корисний і, якщо правильно приготувати, дуже смачний. А що, якщо спробувати посадити авокадо у себе на підвіконні?

Я розповім як виростити авокадо з кісточки самим самим простим та ефективним способом, так я змогла виростити з кісточки декілька авокадо.

Кісточка авокадо
Кісточка авокадо

Авокадо з кісточки в домашніх умовах

Що потрібно для посадки авркадо:

  • стиглий плід авокадо
  • 3 зубочистки
  • склянка свіжої води
  1. Акуратно вийняти кісточку з авокадо – руками або ложкою. Ножем кісточку можна пошкодити!
  2. Добре промити кісточку під проточною водою.
  3. З трьох боків на одному рівні зробити в кісточці отвори зубочистками. Зубочистки слугуватимуть таким собі фіксатором – опорою.
  4. Ставимо отриману “конструкцію” на склянку з водою. Виходить, кісточка торкається води, але зубочистки, спираючись на склянку, не дають їй потонути. Головне – занурювати у воду саме тупий (більш округлений) кінець кісточки. І вода не повинна доходити до отворів, куди вставлені зубочистки! Інакше кісточка почне гнити.
  5. Ставимо все це в тепле, світле місце.
  6. Вода вбиратиметься в посаджену рослину і випаровуватиметься, тому потрібно доливати її щоразу до того рівня, в якому вона перебувала спочатку.
  7. Приблизно через місяць у воді з’явиться коріння довжиною 4 см. Тоді пророщену кісточку пора садити в горщик, акуратно вийнявши всі зубочистки-опори.
  8. Коли на кущику, що підріс, з’явиться 7-10 листочків, акуратно прищепіть верхівку рослини – тобто відщипніть руками 1,5-2 см. Так рослині ми ніби дамо знак рости не тільки вгору, а й ушир.
Як посадити кісточку авокадо
Як посадити кісточку авокадо
Відео про вирощування авокадо з кісточки

Домашнє авокадо отримати абсолютно нескладно. Але як доглядати за ним далі? І що потрібно зробити, щоб авокадо давав плоди?

Як доглядати за домашнім авокадо

Освітлення

Як і всі тропічні рослини, авокадо добре розвивається у великій кількості сонячного світла. Рекомендуємо поставити горщик з рослиною в найсвітлішу кімнату, ближче до вікна. Навіть полуденне сонце не зможе нашкодити теплолюбному кущику.

Взимку, коли сонця зовсім мало, авокадо краще досвічувати лампами.

Температура

Домашнє авокадо цілком добре прижилося і в наших широтах – точніше, в наших кімнатах. Тому знаходити особливу температуру не доведеться. Влітку і так тепло, як потрібно, а взимку тепло підтримують обігрівачі.

Полив

Приблизно авокадо поливають 2 рази на тиждень. Але все залежить від сухості повітря. Просто спостерігайте за верхнім шаром землі в горщику – як тільки він стає сухим, пора полити.

Вода для поливу потрібна чиста, без домішок. Та, що ми зазвичай використовуємо самі, підійде і для авокадо.

Вологість

Щоб підтримувати правильну вологість повітря, якомога частіше потрібно відчиняти вікна і впускати свіже повітря. Але це дозволено лише в теплу пору року. З настанням холодів вмикається опалення, а обігрівачі завжди сушать повітря, тож у той період необхідно обприскувати простір свіжою, злегка теплою водою з кулевізатора. Але будьте обережнішими і намагайтеся не потрапити краплями на листя – це може посприяти початку гниття.

Добрива

Удобрювати авокадо, що росте, найкраще навесні або влітку. Підійдуть як мінеральні, так і органічні добрива. Ще можна використовувати універсальні добрива для декоративно-листяних рослин. 1-2 підживлення на рік буде достатньо.

Захворювання

На що хворіє авокадо:

  • Листя сохне й опадає

Виною тому неправильний полив – холодна вода. Або недавні протяги так пошкодили рослину.

  • Листя стає коричневим, починаючи з кінчиків

Найчастіше таке трапляється через сухе повітря.

  • Листя бліде, недостатньо зелене

Мабуть, авокадо потребує сонячних променів ще більше.

  • Наявність комах

Якщо не відразу помітили самих шкідників, про їхню наявність скажуть павутинка, білуватий наліт на внутрішньому боці листя, мокрі плями на стовбурах.

Впоратися з навалою “непроханих гостей” можна спочатку протиранням кожної ділянки рослини розчином мила. Але якщо через тиждень комахи все ще є, доведеться братися за важчу артилерію – вдатися до інсектицидної обробки (запитуйте засіб у спеціалізованому магазині, де продають рослини і ґрунт).

  • Осінню листя різко почало опадати

А ось тут лякатися не потрібно! З авокадо все гаразд, настав час спокою, навесні з’явиться нове листя.

Пересадка

Часті пересадки у випадку з авокадо не потрібні. Про це варто думати приблизно раз на 3 роки.

Горщик потрібен з піддоном пластиковий або керамічний.

Ґрунт використовується універсальний. Також у нього додають трохи піску і торфу. Не забуваємо про дренаж (ідеально підходить керамзит)!

Пересаджувати авокадо слід разом зі старою земляною грудкою.

Розмноження

Живцями розмножити авокадо ніяк не вийде. Для отримання другої рослини потрібен плід з кісточкою. А як виростити авокадо з кісточки можна дізнатися на самому початку цієї статті.

Авокадо вдома виростити не так вже й складно. І, до речі, плоди будуть навіть у не щепленого деревця. Але навіть при правильному догляді перший плід з’явиться не раніше, ніж через 5 років, після того, як авокадо виросло з кісточки.

Кімнатний авокадо
Кімнатний авокадо
  • Когут Марія

    Я бакалавр з садівництва. Мене завжди цікавили нові методи вирощування рослин та експериментування з різними видами культур. Я працюю на своїй фермі, де вирощую овочі та фрукти для місцевого ринку. Мені подобається спостерігати за ростом рослин та бачити результати своєї праці.