30 найдорожчих автомобілів у світі 2023

30 найдорожчих автомобілів у світі 2023

4.9/5 - (14 votes)

Ви мільярдер і шукаєте наступну велику автомобільну покупку? Або просто простий фантазер? У будь-якому разі, ви хочете поглянути на наш список найдорожчих автомобілів у світі.

Найдорожчі авто у світі – топ 30

Багато з найдорожчих автомобілів у світі – одиничні екземпляри, побудовані за індивідуальним замовленням для заможних власників. Ви, звісно, не помітите їх, подорожуючи вулицями міст світу. Тому що багато з них будуть заховані в приватних гаражах власників, щоб захистити їх від сторонніх очей.

Ці неймовірно дорогі автомобілі виходять за рамки спортивних автомобілів, за межі суперкарів, і їх найкраще описувати як “гіперкари” або “мегакари”. За винятком ультра-розкішного Rolls-Royce Boat Tail, всі вони є надзвичайно дивовижними, неймовірно потужними і внутрішньо захопливими моделями з максимальною швидкістю, що значно перевищує 320 км/год. Деякі з них також входять до списку найшвидших автомобілів у світі.

В список найдорожчих авто увійшли:

30. Ferrari LaFerrari

Ferrari LaFerrari photo
Ferrari LaFerrari фото

Ціна: 1,4 мільйона доларів.

Перша Ferrari у нашому списку – це Ferrari LaFerrari, або Ferrari “Феррарі” в перекладі.

Цей гібридний спортивний автомобіль, що випускається обмеженим тиражем, був одним із найамбіційніших проектів Ferrari.

За словами Феррарі, мета цього автомобіля полягала в тому, щоб розсунути всі межі технологій, що існували раніше, в дорожньому автомобілі.

29. Zenvo TS1 GT

Zenvo TS1 GT photo
Zenvo TS1 GT фото

Ціна: 1,9 мільйонів доларів.

Zenvo TS1 GT, створений Danish Automotive, є спортивним авто, випущеним обмеженим тиражем.

Вперше представлений на Женевському автосалоні у 2016 році компанія планує випускати лише 5 автомобілів на рік, щоб зберегти ексклюзивність.

Маючи таку ж форму кузова і шасі, що і його попередник ST1, Zenvo TS1 має модернізований інтер’єр і 5,8-літровий двигун V8 з подвійним наддувом.

Zenvo коштує 1,9 мільйона доларів і посідає 29 місце серед найдорожчих автомобілів у світі.

28. Koenigsegg One

Koenigsegg One photo
Koenigsegg One фото

Ціна: 2 мільйони доларів

Koenigsegg назвали Koenigsegg “першим у світі мегаавтомобілем”. Koenigsegg One оснащений 5,0-літровим двигуном V8 з подвійним турбонаддувом та потужністю 940 кінських сил.

Автомобіль був представлений у 2014 році і став однією з найексклюзивніших програм серійних автомобілів, що коли-небудь передбачалися в автомобільній промисловості.

Ще один дорогий спортивний автомобіль від Koenigsegg, але гідний зайняти своє місце у нашому списку найдорожчих автомобілів у світі.

27. McLaren Speedtail

McLaren Speedtail photo
McLaren Speedtail фото

Ціна: 2,2 мільйона доларів

McLaren Speedtail – гібридний спортивний автомобіль, випущений обмеженим тиражем та четвертий за рахунком у серії McLaren Ultimate. Автомобіль також є частиною бізнес-плану McLaren Track22, відповідно до якого компанія випустить 18 нових гібридних автомобілів або їх похідних та стане повністю гібридною до 2022 року.

Speedtail оснащений 4,0-літровим двигуном M840T V8 з подвійним турбонаддувом та паралельною гібридною системою eMotor, який здатний видати потужність 1035 к.с.

26. Lamborghini Sixth Element

Lamborghini Sixth Element photo
Lamborghini Sixth Element фото

Ціна: 2,2 мільйони доларів.

Lamborghini заявила, що цей автомобіль перевизначить майбутнє суперкарів.

Sesto Elemento, що дебютував на Паризькому автосалоні 2010 року, є легким трековим автомобілем, назва якого пов’язана з атомним номером вуглецю на знак визнання широкого використання вуглецевого волокна в автомобілі.

Sesto Elemento оснащений 6-ступінчастою напівавтоматичною коробкою передач та 5,2-літровим двигуном V10.

25. Ferrari LaFerrari Aperta

Ferrari LaFerrari Aperta photo
Ferrari LaFerrari Aperta фото

Ціна: 2,2 мільйони доларів.

Не дивно, що у списку з’явився ще один Ferrari, вони завжди виготовляли одні з найдорожчих автомобілів у світі.

Фактично цього разу це Ferrari LaFerrari Aperta, посилена версія свого попередника, випущена на честь 70-річчя Ferrari.

24. Aston Martin Vulcan

Aston Martin Vulcan photo
Aston Martin Vulcan фото

Ціна: 2,3 мільйони доларів.

Aston Martin Vulcan — один із рідкісних гіперкарів. Всього було збудовано 24 автомобілі, і автомобіль призначався лише для трекових поїздок. Однак повідомлялося, що деякі автомобілі пізніше переобладнали для вуличного використання.

Vulcan оснащений безнаддувним 7,0-літровим двигуном V-12 потужністю 800 л.

Ви могли б купити Aston Martin Vulcan за 2,3 мільйони доларів США, коли автомобіль спочатку рекламувався.

23. Mercedes-AMG One

Mercedes-AMG One photo
Mercedes-AMG One фото

Ціна: 2,5 мільйонів доларів.

Щоб відсвяткувати своє 50-річчя, інженери з Mercedes Benz AMG вирішили зробити пекельний гібридний спортивний автомобіль.

Представлений на Міжнародному автосалоні 2017 року в Німеччині, AMG One був проданий з усіх 275 одиниць і більше не вироблятиметься, щоб зберегти ексклюзивність.

Такий швидкий розпродаж може мати якесь відношення до допомоги Льюїса Хемілтона у розробці автомобіля або до 1,6-літрового 90-градусного двигуна V6 з турбонаддувом, який розвиває максимальну швидкість 217 миль на годину!

AMG One займає 23 місце у цьому списку найдорожчих автомобілів у світі.

22. Ferrari F60 America

Ferrari F60 America photo
Ferrari F60 Америка фото

Ціна: 2,6 мільйонів доларів.

Ferrari F60 America – одна з найстаріших машин у цьому списку. По суті це версія F12 Berlinetta з відкритим верхом; який Ferrari випустила на відзначення свого 60-річчя в Північній Америці.

Крім того, що це автомобіль з відкритим верхом, є кілька незначних косметичних змін, які відрізняються від F12 Berlinetta. Ніс, двері та крила мають трохи інший стиль. Колір фарби такий самий, як у лівреї North America Racing Team, інтер’єр також був перероблений, щоб відповідати назві.

21. Aston Martin Valkyrie

Aston Martin Valkyrie photo
Aston Martin Valkyrie фото

Ціна: 2,6 мільйонів доларів.

Aston Martin Valkyrie – результат співпраці різних виробників. Британський виробник автомобілів Aston Martin об’єднався з Red Bull Racing та кількома іншими виробниками, щоб створити цього звіра!

Розроблений як дорожній автомобіль, орієнтований на трек, тепер він носить титул найшвидшого вуличного автомобіля у світі.

20. Ferrari FXX K

Ferrari FXX K photo
Ferrari FXX K фото

Ціна: 2,7 мільйонів доларів.

Розроблений Марко Фаінелло, Флавіо Манцоні та архітектором Еваном Родрігесом, FXX K заснований на дозволеній для використання на дорогах LaFerrari.

FXX K – це дослідницький та дослідно-конструкторський автомобіль Ferrari. K відноситься до системи рекуперації кінетичної енергії (KERS), яка використовується для досягнення максимальної продуктивності.

Загалом у період з 2015 по 2017 рік було вироблено 40 автомобілів, що знаходяться у власності та обслуговуються Ferrari, та їх власники можуть використовувати їх на трек-днях.

Максимальна швидкість: 217 миль на годину!

19. Koenigsegg Jesko

Koenigsegg Jesko photo
Koenigsegg Jesko фото

Ціна: 2,8 мільйонів доларів.

Koenigsegg Jesko – спортивний автомобіль із середнім розташуванням двигуна, випущений обмеженим тиражем і вперше представлений на Женевському автосалоні у 2019 році. Назва Jesko віддає шану батькові засновника компанії, Йеско фон Кенігсеггу.

Побудований як високопродуктивний гоночний автомобіль, Jesko оснащений 5,0-літровим двигуном V8 із подвійним турбонаддувом потужністю 1281 к.с. (На звичайному бензині) та 1603 к.с. (E85).

Вартість Jesko складає 2,8 мільйона доларів США.

18. Ferrari Pininfarina Sergio

Ferrari Pininfarina Sergio photo
Ferrari Pininfarina Sergio фото

Ціна: 3 мільйони доларів.

На вісімнадцятому місці Ferrari Pininfarina Sergio.

Представлений як концепт-кар, Pininfarina Sergio був вперше показаний на автосалоні в Женеві в 2013 році.

Це була данина поваги колишньому голові компанії та Серджіо Пінінфаріне, легендарному автомобільному дизайнеру, який помер лише за рік до цього.

Дизайн був заснований на Ferrari 458 Spider. Усього було виготовлено шість екземплярів і всі вони були продані групі заможних людей.

17. Bugatti Chiron Pur Sport

Bugatti Chiron Pur Sport photo
Bugatti Chiron Pur Sport фото

Ціна: 3,3 мільйони доларів.

Bugatti Chiron Pur Sport випущений обмеженим тиражем у 60 екземплярів.

Вперше він був показаний світові у березні 2020 року і, по суті, є версією звичайного Chiron, орієнтовану на керованість. Він набагато легший за оригінальний (50 кг), більш аеродинамічний і оснащений переднім і заднім стабілізаторами поперечної стійкості.

Вартість Chiron Pur Sport оцінюється в 3,3 мільйона доларів США, що робить його 17 найдорожчим автомобілем у світі.

16. Bugatti Veyron від Mansory Live

Bugatti Veyron від Mansory Live photo
Bugatti Veyron від Mansory Live фото

Ціна: 3,4 мільйони доларів.

Обмежена серія Bugatti Veyron Mansory Vivere просто чудова.

Автомобіль був створений за зразком Grand Sports Vitesse Roadster та оснащений 8,0-літровим двигуном W16 потужністю 1200 к.с.

Це один із найшвидших автомобілів у світі, і його оригінальна версія була названа автомобілем десятиліття 2000–2009 років.

Досягши максимальної швидкості 253 милі на годину, він міцно утримує 8-ме місце у нашому списку найдорожчих автомобілів.

15. Lykan Hypersport

Lykan Hypersport photo
Lykan Hypersport фото

Ціна: 3,4 мільйони доларів.

Це продукт ліванської автомобільної компанії W Motors, яка співпрацювала як з ліванськими, так і з італійськими інженерами.

HyperSport був першим автомобілем у світі, фари якого були інкрустовані діамантами (15 карат).

Покупці також могли вибрати рубіни, жовті діаманти та сапфіри.

3,8-літровий двигун з подвійним турбонаддувом, встановлений посередині ззаду, видає 780 кінських сил і 708 фунт-фут моменту, що крутить.

Вся ця потужність означає, що автомобіль може розвивати швидкість до 240 миль на годину!

14. Pagani Huayra BC

Pagani Huayra BC photo
Pagani Huayra BC фото

Ціна: 3,5 мільйонів доларів.

Pagani Huayra BC — один з найдорожчих автомобілів, коли-небудь створених, — епічне досягнення в області автомобілебудування.

Натхненний Zonda R, з дверима, що відкриваються вбік, Pagani також збільшив потужність, переробив шасі і гальма і включив нову 7-ступінчасту коробку передач з поперечним розташуванням.

Він отримав свою назву від одного з перших інвесторів Pagani, Бенні Кайоли, який також був першим клієнтом Pagani та другом засновника.

Завдяки 6,0-літровому двигуну V12 з подвійним турбонаддувом цей суперкар здатний розвивати швидкість до 261 милі на годину!

13. McLaren P1 LM

McLaren P1 LM photo
McLaren P1 LM фото

Ціна: 3,6 мільйонів доларів.

McLaren P1 LM — це більш менш легальна вулична версія McLaren P1 GTR, призначена тільки для треків. Lanzante, британська фірма, купила оригінальний P1 та переобладнала його для продажу.

Усього було виготовлено шість ЛМ. П’ять були продані приватним покупцям, а шостий під кодовою назвою XP1 LM, прототип P1 LM, зараз використовується для розробки та тестування.

P1 LM оснащений більш потужним двигуном V8 з подвійним турбонаддувом, ніж P1 та P1 GTR, та розвиває обмежену максимальну швидкість 214 миль на годину!

За ціною 3,6 мільйона доларів P1 LM займає 12-е місце серед найдорожчих автомобілів у світі.

12. Lamborghini Sian

Lamborghini Sian photo
Lamborghini Sian фото

Ціна: 3,6 мільйонів доларів.

Lamborghini Sian випущений обмеженим тиражем у 63 автомобілі, і всі вони вже продані. Lamborghini створила гібридний суперкар Sian з 6,5-літровим двигуном V12 та додатковим електродвигуном.

Це перший гібридний автомобіль, проданий Lamborghini, і кожен автомобіль буде індивідуально налаштований відповідно до переваг власника.

Початкова ціна продажу Sian становила 3,6 мільйона доларів США.

11. Bugatti Chiron Super Sport 300+

Bugatti Chiron Super Sport 300+ photo
Bugatti Chiron Super Sport 300+ фото

Ціна: 4 мільйони доларів

Bugatti Chiron Super Sport 300+ був випущений обмеженим тиражем в 30 автомобілів, і ця модель є чимось більшим, ніж просто ще один чудовий прояв майстерності Bugatti.

Bugatti фактично став першим виробником, який подолав позначку 300 миль на годину на трасі в Німеччині. Автомобіль, якому це вдалося, був модернізованою версією Bugatti Chiron, що розганяється до 304,77 миль на годину.

Тому Bugatti вирішила зробити і продати обмежену кількість цих оновлених моделей Chiron, які включають в себе налаштовану версію чотирициліндрового 8,0-літрового двигуна W16 оригінального автомобіля потужністю 1578 к.с.

Усі 30 моделей вже продані, а ціни починаються з 3,5 млн. євро (4 млн. доларів США).

10. Lamborghini Veneno Roadster

Lamborghini Veneno Roadster photo
Lamborghini Veneno Roadster фото

Ціна: 4,5 мільйонів доларів.

Отруйний Veneno від Lamborghini влучив у топ-10.

Veneno у перекладі з іспанської означає отруту або отруту, і машина, безумовно, справляє смертоносне враження.

Заснований на Aventador, Veneno був створений на честь 50-річчя Lamborghini і був представлений на автосалоні в Женеві у 2013 році.

Він може розігнатися до 60 миль на годину за 2,9 секунди, а його ціна робить його одним із найдорожчих серійних автомобілів у світі!

9. Koenigsegg CCXR Trevita

Koenigsegg CCXR Trevita photo
Koenigsegg CCXR Trevita фото

Ціна: 4,8 мільйонів доларів.

Виробництво CCXR Trevita, яке мало бути обмежене лише трьома одиницями, коштувало так дорого, що Koenigsegg вирішив зробити автомобіль ще ексклюзивнішим і обмежити кількість до двох.

Деякі з його особливостей включають обробку з вуглецевого волокна з алмазним плетенням, унікальне подвійне заднє крило з вуглецевого волокна, вихлопну систему Inconell, вуглецево-керамічні гальма з ABS та систему контролю шин.

Представлений вище автомобіль належить особистій колекції Флойда Мейвезера.

Його максимальна швидкість становить 254 милі на годину!

8. Pagani Huayra Imola

Pagani Huayra Imola photo
Pagani Huayra Imola фото

Ціна: 5,4 мільйонів доларів.

Восьмий найдорожчий автомобіль у світі — Pagani Huayra Imola, випуск якого обмежений лише п’ятьма автомобілями. Про це було оголошено ще у вересні 2019 року, і з того часу Pagani опублікувала більше технічних подробиць.

6,0-літровий двигун V12 з подвійним турбонаддувом, розроблений Mercedes-AMG спеціально для Pagani, тепер видає разючі 827 кінських сил та 811 фунт-футів, що робить Imola потужнішим, ніж Huayra BC.

Вартість Imola складає 5 мільйонів євро (5,41 мільйона доларів США).

7. Bugatti Divo

Bugatti Divo photo
Bugatti Divo фото

Ціна: 5,8 мільйонів доларів.

Bugatti Divo – це спортивний автомобіль із середнім розташуванням двигуна, розроблений з упором на трек і Bugatti Automobiles SAS, що виробляється

Він був названий на честь французького гонщика Альберта Диво, який двічі виграв гонку Targa Florio у 1920-х роках за Bugatti.

За словами Bugatti, DIVO – найбільш маневрений і динамічний автомобіль, який вони коли-небудь створювали.

Автомобіль, випущений обмеженим тиражем 40 одиниць, був попередньо проданий власникам Chiron перед публічним дебютом на спеціальне запрошення дилерів. Його розпродали в перший день доступності.

Максимальна швидкість – знижена до 236 миль на годину!

6. Mercedes Benz Maybach Exelero

Mercedes Benz Maybach Exelero photo
Mercedes Benz Maybach Exelero фото

Ціна: 8 мільйонів доларів.

На шостому місці в нашому списку найдорожчих автомобілів стоїть Maybach Exelero від Mercedes-Benz.

Незважаючи на своєрідний зовнішній вигляд, це страшенно потужний чотиримісний спортивний автомобіль з двигуном V12 і подвійним турбонаддувом.

Він був замовлений німецькою дочірньою компанією Goodyear, Fulda для тестування їх нової лінійки шин Carat Exelero.

Exelero був показаний в одному з музичних кліпів Jay-Z і був куплений репером Birdman згідно Top Gear.

5. Bugatti Centodieci

Bugatti Centodieci photo
Bugatti Centodieci фото

Ціна: 9 мільйонів доларів.

Зрозуміло, що над моделлю Bugatti Centodieci було багато роздумів. Автомобіль віддає шану Bugatti EB110 і є святкуванням 110-річчя марки Bugatti.

Centodieci важить на 20 кг менше, ніж Chiron, і оснащений двигуном W16 із чотирма турбінами об’ємом 8000 куб. див. і потужністю 1578 л. Виробництво Centodieci буде обмежено 10 одиницями за ціною 8 мільйонів євро (9 мільйонів доларів США) кожна.

4. Rolls Royce Sweptail

Rolls Royce Sweptail photo
Rolls Royce Sweptail фото

Ціна: 13 мільйонів доларів.

Третє місце в нашому списку найдорожчих автомобілів займає те, що можна описати лише як один приголомшливий зразок чаклунства ручної роботи.

Потужність автомобільного дизайну та інженерії, Rolls-Royce Sweptail – це унікальна розкішна модель, створена у Сполученому Королівстві компанією Rolls-Royce Motor Cars.

Замовлений у 2013 році для спеціаліста з супер-яхтів та літаків, особистість якого Rolls-Royce не розголошує.

Sweptail дебютував як найдорожчий новий автомобіль у світі на щорічному заході Concorso d’Eleganza Villa d’Este у 2017 році.

Він перевершив усіх своїх конкурентів і залишається одним з найдорожчих автомобілів, що колись продані.

3. Pagani Zonda HP Barchetta

Pagani Zonda HP Barchetta
Pagani Zonda HP Barchetta фото

Ціна: 17 мільйонів доларів.

Pagani Zonda HP Barchetta займає третє місце серед найдорожчих автомобілів у світі. Він доповнює і без того неймовірну спадщину Pagani Zonda і має досить унікальний зовнішній вигляд. Задні колеса частково покриті вуглецевим волокном, лобове скло менше, ніж звичайно, а сам автомобіль без даху.

Пікова потужність Barchetta складає 789 к.с., а максимальна швидкість становить 221 годину на годину. Це найшвидша і найпотужніша модель Zonda з коли-небудь створених.

Хоча це 3-й найдорожчий автомобіль у цьому списку, він, як і раніше, має ціну в 17 мільйонів доларів США.

2. Bugatti La Voiture Noire

Bugatti La Voiture Noire photo
Bugatti La Voiture Noire фото

Ціна: 18,7 мільйонів доларів.

Bugatti La Voiture Noire – другий найдорожчий автомобіль у світі.

Це частина планів Bugatti щодо випуску двох нестандартних автомобілів щороку. Буде побудований лише один Noire. Хоча Bugatti вперше згадує про Noire у 2019 році, компанія заявила, що їй потрібно ще 2 з половиною роки, щоб закінчити виробництво автомобіля.

Bugatti La Voiture Noire має максимальну швидкість 261 миля на годину і розганяється від 0 до 60 миль на годину за 2,5 секунди.

Виробник заявляє, що анонімний покупець придбав автомобіль за ціною 18,7 мільйонів доларів після сплати податків. До вирахування податків автомобіль коштує близько 12,4 мільйонів доларів США.

1. Rolls-Royce Boat Tail

auto Rolls-Royce Boat Tail photo
Авто Rolls-Royce Boat Tail фото

Ціна: 28 мільйонів доларів (оцінена вартість).

30 найдорожчих автомобілів у світі 2023

Rolls-Royce повернувся до виробництва кузовів із новим чудовим Boat Tail. Наступник приголомшливого Sweptail 2017 року, який сам по собі коштував 12,8 мільйона доларів, Boat Tail має унікальний двоколірний зовнішній вигляд, нестандартне високоякісне оздоблення всередині та навіть «хостинг-люкс» з холодильником для шампанського та вбудованими в парасольці від сонця.

Хоча Rolls-Royce офіційно не оголошує ціни на такі одноразові збірки, як це, ходять чутки, що новий Boat Tail коштував колосальні 28 мільйонів доларів. Тим самим було Boat Tail очолив наш рейтинг найдорожчих автомобілів у світі.

30 найдорожчих автомобілів у світі 2023

Найдорожчий автомобіль у світі за весь час

Найдорожчим автомобілем, коли-небудь проданим, є Ferrari 250 GTO 1962 року випуску, який було продано на аукціоні RM Sotheby’s у 2018 році за 48,4 мільйона доларів. До цього окремий 250 GTO був проданий на аукціоні Bonham’s у 2014 році за 38,1 мільйона доларів.

Висновок

Сподіваємося, що вам сподобався наш список найдорожчих автомобілів у світі за 2022 рік. Так, нам би теж хотілося прикупити собі одну або дві машини зі списку ?, щойно запустять їхнє виробництво.

А якщо ваш особистий суперкар і не потрапив до нашого списку, все одно рекомендуємо не забувати про штрафи за перевищення швидкості. Камери. Скрізь камери…

Удачі на дорогах!

  • Роман Постенко

    Інженер-механік, автомобільний гуру. Фахівець в сфері транспортних технологій та військової техніки. Роблю огляди на автомобілі, військову техніку та публікую поради та інструкції по ремонту.