Як заробити в інтернеті: 12 варіантів для людей з досвідом та без

Як заробити в інтернеті: 12 варіантів для людей з досвідом та без

4.9/5 - (16 votes)

Інфляція та кризи змушують людей все частіше шукати підробітку, бажано з дому та не витрачаючи багато часу. Розповідаємо, як заробити в інтернеті, на що варто звернути увагу та чого побоюватися.

Хто та як заробляє в інтернеті

Точних даних про те, скільки на ринку України фрілансерів і скільки вони отримують, не існує — таку інформацію надто складно зібрати. Різні дослідження дають різні цифри.

По дослідженням: у середньому українські фрілансери працюють близько 20-30 годин на тиждень. При цьому лише 6% опитаних надають послуги повністю в Інтернеті. Тобто більшість зайнятих через платформи лише отримують замовлення через інтернет, а надають послуги в офлайні – як, наприклад, водії таксі та кур’єри.

У 2022 році після початку російського вторгнення в Україну багато людей втратили офлайнову роботу, багато хто подався у фріланс та на віддалену зайнятість. Найбільше фрілансерів стало пропонувати свої послуги в таких категоріях, як тексти (+220%), менеджмент (+130%), переклади (+190%) та мобільні програми (+155%). А ось наймачі виявились зацікавленими в інших сферах: максимально кількість замовників зросла у категоріях аудіо/відео (+160%), розробка ігор (+125%) та навчання та консультації (+110%).

Різке зростання саме в цих категоріях багато в чому пояснюється тим, що таку роботу можна легко перенести додому. Втім, не все так просто — для деяких спеціальностей знадобляться поглиблені знання та дороге обладнання, хоча є й такі, де потрібний лише ноутбук та трохи посидючості. Нижче розповідаємо про найпопулярніші та затребувані способи заробітку через інтернет.

способи заробітку в інтернеті
Віддалена робота в інтернеті

На чому заробляти в інтернеті

1. Тексти

Що робити: писати статті та інші матеріали. Список замовників величезний — від медіа до рекламних агенцій та будь-яких компаній, яким потрібний текст для просування своєї продукції.

Заробіток: за даними дослідження ain.business, середній заробіток автора в Україні варіюється від 8 тис. грн. до 20 тис. грн. в місяць. Мала частина опитаних отримує і вище 100 тис. грн., але за умови надзайнятості та постійного саморозвитку.

Що потрібно знати та вміти: працювати з текстом, шукати та перевіряти інформацію, бути грамотним, володіння художнім та публіцистичним стилями мови.

2. Авторський контент

Що робити: створювати контент. Формат може бути будь-яким: текстовий блог, подкаст, YouTube-канал з навчальними відео, стрими та багато іншого. Вигляд і форма подачі залежить тільки від вас, головне знайти свою нішу, щоб відрізнятися від інших і зацікавити аудиторію.

Заробіток: середній дохід визначити складно, оскільки він сильно варіюється залежно від розміру аудиторії, типу контенту та її якості. Як правило, основний заробіток приходить від реклами: партнерських програм та реферальних посилань, а також за рахунок інструментів монетизації на платформі, де ви розміщуєте контент. Ми наводимо такі середні оцінки: блогер з 2-3 тис. передплатників у Telegram може в середньому заробити до 1,5 тис. грн. за рекламний пост, за 50 тис. переглядів поста в FB можна отримати 1 тис. грн. Потрібно сказати, що це один із найскладніших способів заробітку, який потребує чималих зусиль та терпіння. Багато блогерів роками працюють «у нуль», нарощуючи аудиторію, і лише потім починають отримувати хоч якийсь прибуток.

Що потрібно знати та вміти: в першу чергу, потрібно знати свою нішу і добре розумітися на вибраних темах. Відеоблогерам та моделям можна задуматися про придбання дорогої відео/фото техніки – глядачі обирають якісний контент. У цілому нині не потрібні глибокі знання певної спеціальності, крім освітнього контенту. Головне — вміти викликати інтерес публіки.

3. Дропшипінг

Що робити: займатися перепродажем. Дропшипінг – це посередництво між виробником товару та кінцевим споживачем, де доставку здійснює виробник. Дропшиппер рекламує товар на своїй платформі та залучає клієнтів. Приклад: мебляр хоче почати продавати свої стільці онлайн і відправляти їх клієнтам, але не знає як. На допомогу йому приходить дропшиппер, який робить якісні фотографії стільців та продає їх через свій інтернет-магазин, що вкотре збільшує продаж мебляра.

Заробіток: стелі цін тут немає. Дропшиппер заробляє на надбавці до ціни постачальника, яку оплачує клієнт. Якою буде надбавка, залежить лише від вас.

Що потрібно знати та вміти: знадобляться навички веб-дизайну та пізнання в маркетингу. Також важливо відчувати та аналізувати, які товари будуть найбільш затребувані. Як правило, значних початкових вкладень не потрібно: оскільки дропшиппер – це посередник між продавцем і покупцем, склад чи офіс йому не потрібні.

4. Переклади

Що робити: перекладати тексти. Існують онлайн-біржі, де можна створити собі профіль та почати отримувати замовлення. Види текстів варіюються – від коротких рекламних анонсів до формальних документів та листів. Залежно від досвіду та знання мови, ви зможете брати як прості, так і складніші замовлення.

Заробіток: за різними оцінками, на місяць можна отримувати близько 15 тис. грн. на старті та з часом дійти приблизно до 50 тис. грн. Зрештою заробіток будуть визначати рівень ваших знань, досвід та працездатність.

Що потрібно знати та вміти: володіння іноземними мовами на високому рівні, бажано мати диплом перекладача або сертифікат, що визнаний у всьому світі. Варто зазначити, що перекладачі, які володіють складними, але затребуваними мовами, наприклад, китайською, користуються більшою популярністю, а отже, більше заробляють.

5. Освіта та репетиторство

Що робити: викладати онлайн, як дорослим, так і дітям, а також допомагати «нагнати» матеріал, що бракує. Є безліч шкіл і платформ, що пропонують онлайн-курси. За час пандемії стався справжній сплеск у цій галузі, а зараз під час війни це набуло ще більшого інтересу.

Заробіток: у середньому ставка починається від 200 грн. на годину. Верхня стеля визначатиме рівень кваліфікації, досвід та популярність викладача. Є історії успіху репетиторів, які отримують до 200 тис. грн. в місяць.

Що потрібно знати і вміти: очевидно, предмет, що викладається, і якнайкраще. В ідеалі добре мати диплом, що підтверджує кваліфікацію. Але якщо ви студент і вам просто потрібне швидке підробіток без кар’єрних планів, підійде будь-яке підтвердження ваших знань.

6. SMM

Що робити: вести облікові записи в соцмережах. SMM-менеджер – це фахівець, який займається позиціонуванням та просуванням компаній або людей у ​​блогах та соцмережах.

Заробіток: за даними сервісу Work.ua , середня зарплата SMM-менеджера в Україні становить 17,5 тис. грн., А в Києві – 20 тис. грн.

Що потрібно знати та вміти: розуміти алгоритми соцмереж, знати аудиторію, добре писати, бути в курсі останніх трендів. Також нагоді базове володіння простими фото/відео редакторами, а також вміння користуватися статистичними сервісами.

7. Монтаж видео

Що робити: монтувати прості відео, як правило – для соцмереж та YouTube.

Заробіток: за даними freelancehunt.com, вартість простого замовлення починається від 250 грн., Верхня стеля визначатиметься навичками та працездатністю монтажера.

Що потрібно знати і вміти: розбиратися в принципах монтажу та корекції кольору, володіти програмами Final Cut Pro, Adobe Premier, After Effects, Sony Vegas, Avid. Також буде корисним розуміти алгоритми YouTube та інших платформ, вітаються творче бачення та операторський досвід. Важливо відзначити, що для роботи з відео знадобиться дороге обладнання та програмне забезпечення.

8. Програмування

Що робити: програмувати, розробляти мобільні програми та ігри.

Заробіток: за даними Work.ua, зарплата розробника Android в середньому 60 тис. грн. на місяць, але, працюючи на фрілансі або в іноземних компаніях, можна отримувати набагато більше. Згідно з дослідженням сайту Work.ua, вакансія розробника стала найбільш високооплачуваною серед вакансій на віддаленні – за розробку якоїсь нової соціальної мережі пропонують до 200 тис. грн. на місяць.

Що потрібно знати та вміти: мови програмування, наприклад Java, Python, Swift, Kotlin. Вивчити їх самостійно буде непросто, але можливо також можна пройти спеціалізовані курси, їх останнім часом з’явилося дуже багато . Але щоб отримувати справді великі гроші, лише курсів навряд чи буде достатньо.

9. Веб-дизайн

Що робити: працювати над зовнішнім виглядом сайту. Веб-дизайнер — це людина, яка вибирає, які елементи будуть представлені на сторінці, і в якому порядку вони відображатимуться на екранах користувачів.

Заробіток: розцінки простих замовлень на freelancehunt.com починаються від 1000 грн., але, наприклад, за розробку сайту пропонують близько 20 тис. грн., Тоді як в середньому київський веб-дизайнер на віддаленні отримує від 23 тис. до 60 тис. грн.

Що потрібно знати та вміти: володіти мовами програмування та програмами для розробки сайтів. Без гарного обладнання та ПЗ тут також не обійтися. Багате портфоліо допоможе залучити більше клієнтів, а отже спочатку доведеться попітніти для його напрацювання.

10. Діловодство

Що робити: виконувати функції секретаря, інколи ж навіть повноцінного фронт-офісу. Сюди входить широкий набір обов’язків, як-от прийом дзвінків та кореспонденції, ведення розкладів, пошук інформації, виконання простих доручень. У пандемію стало зрозуміло, більшість таких обов’язків можна безболісно перенести на віддалення, і так заощадити на офісі.

Заробіток: з огляду на досить простий набір обов’язків, добре заробити тут навряд чи вдасться. За даними Work.ua , віддалений секретар у середньому отримує близько 13,5 тис. грн.

Що потрібно знати та вміти: спеціальних знань не потрібно. Головне бути зібраним, уважним та чітко дотримуватися вказівок керівництва. Підійде початківцям або студентам.

11. Кліки та лайки

Дисклеймер: мова в цьому розділі піде про сумнівний вид заробітку. Як правило, такими послугами користуються недобросовісні компанії, які займаються накруткою лайків для підвищення рейтингу продукту, а також необґрунтованого поліпшення видачі в пошуковій системі.

Що робити: переходити за сумнівними посиланнями, ставити лайки, проходити опитування, дивитися нудні відео, скачувати низькопробні ігри і таке інше. Як це працює: рекламодавець приходить на спеціальний сайт (по-іншому їх називають «букс») і розміщує там своє завдання, а потім будь-хто може взятися за його виконання. До послуг «буксів» вдаються для того, щоб підвищити привабливість свого сайту або програми для рекламодавців, при цьому не докладаючи особливих зусиль.

Заробіток: дуже маленький – ціна за клік близько 0,02 грн. У середньому за день «буксер» заробляє близько 200 грн., а при максимальному навантаженні, що вимагатиме посидючості, – до 500-600 грн.

Що потрібно знати та вміти: абсолютно нічого, хіба що базово володіти комп’ютером.

12. Арбітраж трафіку

Що робити: купувати рекламу дешевше а продавати. Арбітраж трафіку – це процес закупівлі трафіку за низькою ціною з подальшим його перепродажем за вищою вартістю. Інструментами цього методу є акаунти в соціальних мережах та різні рекламні партнерські програми.

Заробіток: тут все досить неоднозначно. Можливо заробляти над великі кошти розібравшись в специфіці роботи, орієнтовно від 100 тис. грн. , а можна взагалі бути в мінусі. Все відносно цей напрям не любить значного оголосу.

Що потрібно знати та вміти: Найважливіше і очевидніше – якщо хочеш арбітражити на Facebook, то потрібно вміти запускати рекламу на Facebook. Без цього ніяк. Потрібно знати рекламний кабінет від А до Я та вміти працювати з усіма основними інструментами.

Чи можуть школярі працювати онлайн

Заробити в інтернеті досить просто, і іноді для цього не потрібні спеціальні знання. Деякі види робіт під силу навіть школяру, особливо, якщо він цікавиться інтернетом та сучасними технологіями. Заробити серйозні гроші навряд чи вийде, зате можна отримати цінний досвід, який стане в нагоді в майбутньому. При цьому є блогери, які змогли зірвати куш ще зовсім юними. Наприклад, Івангай сказав в інтерв’ю Юрію Дудю, що на піку популярності в 2014–2016 роках, коли він тільки-но досяг повноліття, заробляв близько $20 тис. на місяць. А деякі ще молодші інтернет-зірки взагалі змогли заробити мільйони.

За Трудовим кодексом України, підлітки до 16 років можуть працювати не більше 24 годин на тиждень під час канікул, а протягом навчального року – не більше 12 годин, і лише за згодою батьків. Людині віком від 16 до 18 років можна працювати до 36 годин на тиждень у канікули та 17,5 годин під час навчального року, а згода батьків уже не потрібна. В обох випадках підліток не може займатися роботою, шкідливою для здоров’я чи морального розвитку. З 16 років підліток може вже сам укласти трудовий договір. Тобто заробляти в Інтернеті підліткам можна, але з обмеженнями.

Як не потрапити на хитрощі шахраїв

Перш ніж зайнятися онлайн-фрілансом, потрібно вивчити податкове законодавство, свої права та обов’язки, а також те, яку відповідальність несе роботодавець. Якщо ви плануєте поєднувати фріланс з основною діяльністю, то буде доречним повідомити роботодавця, оскільки деякі компанії мають обмеження на додаткову зайнятість співробітників. Ось кілька простих практичних порад, які допоможуть уникнути проблем:

  • Співвіднесіть розмір винагороди з обсягом праці. Якщо за просту роботу пропонують дуже високий гонорар — тут явно щось не так. Цілком можливо, що вашими послугами просто хочуть скористатися безкоштовно.
  • Вивчіть роботодавця. Подивіться його сайт, перевірте, що там вказані контакти та адреси, почитайте відгуки і попитайте колег і знайомих. Наприклад, якщо маловідома компанія, яка має в контактах лише електронну адресу, пропонує легкі гроші в короткий термін — швидше за все вас намагаються обдурити.
  • Укладайте договір та беріть завдання лише на перевірених сайтах.
  • Просіть аванс. Наприклад, якщо робота передбачає вкладення з вашого боку або замовлення велике, цілком доречно попросити про часткову передоплату.
  • Ніколи не поспішайте , ретельно перевіряйте інформацію (у тому числі текст договору, написаний дрібними літерами).

Прослухати статтю (аудіо версія)