Що таке кредитна історія? Вплив на бали та кредитний звіт

Що таке кредитна історія? Вплив на бали та кредитний звіт

5/5 - (1 vote)

Що таке кредитна історія?

Ваша кредитна історія є показником вашої здатності погасити борги та продемонстрованої відповідальності за їх погашення. Це записано у вашому кредитному звіті , де детально вказується кількість і типи ваших кредитних рахунків. А також як довго кожен рахунок був відкритий, суми заборгованості, використана сума доступного кредиту, чи вчасно оплачуються рахунки та кількість останніх кредитів. запити. Ваш кредитний звіт також містить інформацію про те, чи є у вас банкрутства, застави , стягнення чи судові рішення .

Усі споживачі мають гарантований доступ до своєї кредитної історії (через кредитний звіт) і мають право на один безкоштовний кредитний звіт від кожного кредитного бюро щороку.

 

Чому кредитна історія важлива

Потенційні кредитори, такі як іпотечні кредитори та компанії, що видають кредитні картки, використовують інформацію у вашій кредитній історії, щоб вирішити, чи надавати вам кредит. Інформація у вашій кредитній історії також використовується для розрахунку вашої оцінки FICO . Коли кредитори переглядають вашу кредитну історію, вони оцінюють кілька різних факторів: нещодавню активність, тривалість часу, протягом якого кредитні рахунки були відкриті та активні, а також моделі та регулярність погашення протягом тривалих періодів часу.

 

Хороша кредитна історія

По суті, мати гарну кредитну історію означає вчасно оплачувати рахунки та не мати великих боргів. Це спрощує отримання кредитних карток, дає кращий вибір кредитів і нижчі процентні ставки.

Найкращий спосіб підтримувати хорошу кредитну історію — щомісяця сплачувати всі свої рахунки. Ви повинні мати не більше трьох-чотирьох кредитних карток, підтримувати їх баланс на низькому рівні, мати їх протягом тривалого періоду часу та ніколи не використовувати більше 30% доступного кредиту. Крім того, регулярно перевіряйте свої кредитні звіти та агресивно виправляйте будь-які помилки, які ви в них знайдете.

Погана кредитна історія – що робити

І навпаки, люди з поганою кредитною історією не платять рахунки вчасно та мають значну частину непогашеної заборгованості. Фактори, які сприяють поганій кредитній історії, включають запізнення або пропущені платежі, надмірне використання кредитної картки. Також подання заявки на великий кредит за короткий проміжок часу та серйозні фінансові події, такі як банкрутство, викуп, повернення майна , списання та розраховані рахунки . Погана кредитна історія може призвести до труднощів з отриманням позик і кредитних карток, низьких кредитних лімітів із високими процентними ставками, сплати гарантійних депозитів за такі речі, як мобільні телефони чи оренда квартир чи автомобілів, а також до обтяження вищими страховими внесками автомобіля.

Ви можете виправити погану кредитну історію, спочатку набравшись терпіння, тому що це не відбувається відразу. Ви повинні регулярно перевіряти свою кредитну оцінку, щоб побачити, над якими негативними факторами найважливіше працювати. Крім того, вам слід вчасно оплачувати рахунки, зменшити заборгованість по кредитній картці, дуже економно подавати заявку на новий кредит і, можливо, знайти співпідписувача з хорошим кредитом, який би приєднався до вас у пошуках нового кредиту.

Немає кредитної історії – що робити

Потенційні позичальники, які не мають кредитної історії — наприклад, молоді люди коледжу — можуть зіткнутися з труднощами з отриманням дозволу на значне фінансування чи оренду. Орендодавці можуть вирішити не здавати квартиру заявнику, який не має кредитної історії, що підтверджує його здатність вчасно платити.

Ви можете створити кредитну історію декількома способами , зокрема взяти невелику особисту позику або подати заявку на кредитну картку з невеликим доступним балансом. Таке використання дозволяє продемонструвати, наскільки добре ви можете керувати своїм кредитом в обмеженому масштабі, перш ніж брати більшу суму боргу. Ви також можете відкрити спільну кредитну картку з кимось із хорошою кредитною історією або відкрити забезпечену кредитну картку , яка забезпечена сумою грошей, яку ви поклали на ощадний рахунок.

Особливі міркування

Погану кредитну історію можна стерти, якщо ви погасили всі свої борги і не брали кредит, кредитну картку чи іншу форму фінансування протягом кількох років. Цей інтервал може складати сім або 10 років. Навіть позичальники, які мали тривалу попередню кредитну історію, могли ефективно розпочати заново, якщо трапляються такі тривалі розриви. Для потенційно швидшого вирішення, якщо ви готові платити комісію, ви можете найняти компанію з реструктуризації кредитів , щоб видалити негативні оцінки з вашого кредитного звіту.

 

КЛЮЧОВІ ВИСНОВКИ

  • Кредитна історія – це запис про вашу здатність погасити борги та продемонстровану відповідальність у їх погашенні.
  • Ваш кредитний звіт містить інформацію про кількість і типи ваших кредитних рахунків. Як довго кожен рахунок був відкритий, суми заборгованості, суму доступного кредиту, використаного, чи були рахунки оплачені вчасно, а також кількість останніх запитів про кредит.
  • Ви отримаєте винагороду за хорошу кредитну історію, наприклад, вам запропонують нижчі процентні ставки за іпотечними кредитами та страхуванням автомобіля.
  • Віталій Ковальчук

    Автор в NENWS Україна. Економіст, фінансовий і бізнес аналітик. Професійна редакторська та авторська діяльність, різна тематична обізнаність. Ділюсь досвідом та знаннями в фінансовій сфері.