Що таке CDN

Що таке CDN

5/5 - (5 votes)

CDN, (Content Delivery Network, Мережа Доставки Контенту) – це мережа серверів для доставки кешованих (статичних) сторінок сайту відвідувачам з географічно найближчого сервера мережі.

При цьому хостинг працює як джерело інформації, тобто динамічні сторінки сайту генеруються на хостингу і потім копіюються на всі сервери CDN мережі. Після цього кешовані сторінки доставляються відвідувачам з географічно найближчого сервера CDN.

Без CDN, коли відвідувач запитує якусь сторінку, його перенаправляє на сервер, на якому розташований цей сайт. Цей сервер знаходиться в якомусь певному місці, і обслуговує всіх відвідувачів сайту.

Коли ви використовуєте CDN, кешований контент зберігається на всіх серверах мережі, і відвідувачі отримують сторінки з найближчого сервера.

Навіщо потрібен CDN

Якщо на сайті буде пік відвідуваності, це може уповільнити або взагалі повісити сервер.

CDN допомагає впоратися зі збільшенням відвідуваності, тому що мережа CDN візьме на себе частину роботи з обслуговування відвідувачів.

Наприклад, хостинг сайту розташований у Парижі, коли на сайт приходить відвідувач із Праги, він отримає контент із сервера CDN, який розташований у Празі. Інший відвідувач приходить із Лондона, він отримує той самий контент із сервера в Лондоні.

Навіщо потрібен CDN
Джерело: https://blog.cloudflare.com/one-more-thing-keyless-ssl-and-cloudflares-growing-network

Це зменшує кількість вузлів, через які потрібно пройти контенту, і в підсумку зменшує час завантаження сторінки.

Близькість користувача до сервера прискорює час завантаження. Якщо ваш контент знаходиться на декількох серверах, розташованих у різних місцях, це значно збільшує швидкість доставки сторінок відвідувачам.

Інакше кажучи, чим ближче CDN сервер до того місця, де перебуває відвідувач, тим швидше відвідувач отримає контент.

Чи потрібен вам CDN

Крім прискорення доставки сторінок, CDN робить ще кілька речей:

  • Швидкість завантаження – CDN зменшує час доставки сторінок.
  • Розподіл навантаження – час від часу на сайті можуть бути піки відвідуваності, наприклад, у вас з’явився цікавий контент, яким користувачі діляться один з одним. Без CDN все навантаження лягає на один сервер. З CDN навантаження розподіляється між серверами мережі.
  • Поліпшення поведінкових характеристик – оскільки сторінки завантажуються швидше, ви побачите зменшення кількості відмов і збільшення переглядів сторінок.
  • Поліпшення SEO – Починаючи з січня 2019 року Гугл ранжує швидші сайти вище в пошуковій видачі.

Налаштування Cloudflare CDN

Cloudflare – один із популярних сервісів, який має безкоштовний тариф.

Крім прискорення доставки сторінок, на безкоштовному тарифі Cloudflare пропонує базовий захист сайту від атак з Інтернету:

Налаштування Cloudflare CDN
Cloudflare пропускає весь трафік через свій сервер і блокує шкідливі запити

Весь трафік до сайту проходить через DNS сервер Cloudflare, на якому підозрілий або шкідливий трафік блокується. У результаті цього більш безпечний трафік проходить на сайт.

Читайте також:
Як підключити Вордпрес до Cloudflare. Детальна інструкція

  • Костін Алекс

    ІТ-спеціаліст, геймер, фанат нових технологій та прогресу. Роблю огляди на нові технологічні новинки та ділюсь досвідом в програмуванні. Висвітлюю новини світу технологій.