Топ 30 найочікуваніші Ігри 2023 року для Xbox, PS 4, PS 5, Nintendo Switch, Steam на ПК (трейлери та огляд)

Топ 30 найочікуваніші Ігри 2023 року для Xbox, PS 4, PS 5, Nintendo Switch, Steam на ПК (трейлери та огляд)

5/5 - (22 votes)

Ми зібрали підбірку з топ 30 самі найочікуваніші ігри 2023 року для платформ Xbox, PS 4, PS 5, Nintendo Switch, Steam на ПК. Цього року буде в що пограти, новинок безліч і кожна заслуговує на увагу.

Довгоочікувана Starfield, рольовий екшен по «Гаррі Поттеру» та інші новинки. 2023 року нарешті буде у що пограти.

Наступні 11 місяців під зав’язку набиті довгоочікуваними продовженнями, рімейками та багатообіцяючими оригінальними тайтлами. Вибрали 30 гри, за якими особливо пильно стежитимемо в 2023 році.

Hogwarts Legacy

Видавець: Warner Bros. Interactive Entertainment
Розробник: Avalanche Software
Жанр: екшен-RPG
Режим гри: одиночний
Платформи: Steam на ПК; PlayStation 4 і 5 , Xbox One і Series , Nintendo Switch
Дата виходу: 10 лютого на ПК, PlayStation 5 і Xbox Series; 4 квітня на PlayStation 4 та Xbox One; 25 липня на Nintendo Switch

Сюжет. Кінець 19 століття, Великобританія. Головний герой, хлопець чи дівчина, залежно від вашого вибору, ледве виживає в загадковому інциденті. Підліток отримує магічні здібності, а потім і запрошення до Гоґвортсу.

Тим часом у чарівному світі назріває повстання: гоблін Ранрок разом із темним магом Віктором Руквудом планують захопити світ. Розбиратися з ворогами належить головному герою та його союзникам.

Чому чекаємо. Гра виглядає як мрія будь-якого фаната Гаррі Поттера. Складно стримати дитяче захоплення, коли бачиш розкішні вітальні факультетів Хогвартсу і усвідомлюєш, що незабаром сам візьмеш до рук чарівну паличку.

Школу та її околиці можна буде вивчити вздовж та впоперек, а потім піти погуляти з напарником або відпочити в особистому котеджі. Повноцінні ігри по всесвіту «Гаррі Поттера» не виходили вже давно, а настільки амбітних серед них взагалі не було.

Наш огляд Hogwarts Legacy

Огляд на Hogwarts Legacy
Hogwarts Legacy
Не знаємо, як ви, а ми вже визначилися з факультетом.

Dead Space

Видавець: Electronic Arts
Розробник: EA Motive
Жанр: космічний хорор
Режим гри: одиночний
Платформи: EA app на ПК; PlayStation 5 , Xbox Series
Дата виходу: 27 січня

Сюжет. Інженер Айзек Кларк у складі ремонтної бригади прибуває на космічний корабель “Ішимура”. Там він стикається з некроморфами — мертвими, що ожили, зі знівеченими кінцівками. Айзек намагається вижити і вибратися з «Ішімури» за будь-яку ціну.

Чому чекаємо. На перший погляд, оновлена ​​Dead Space схожа на звичайний ремейк, але це швидше переосмислення знаменитого хорору 2008 року. Розробники не лише осучаснили графіку, а й частково переписали сюжет. Тепер Айзек озвучує свої думки та розмовляє з персонажами, а не мовчить, як у оригінальній грі.

Студія EA Motive додала в гру систему випадкових подій , завдяки якій Dead Space має стати ще більш захоплюючим і страшним. Система керує тим, що відбувається на екрані, і створює різноманітні ситуації. Наприклад, змінює освітлення в коридорах, додає нові звуки та повертає некроморфів у вже досліджені коридори.

Dead Space
Ремейк Dead Space працює на оновленому двигуні Frostbite. 
На ньому створювали останні частини серії Battlefield та Need for Speed

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (СТАЛКЕР 2 Серце Чорнобиля)

Видавець: GSC Game World
Розробник: GSC Game World
Жанр: шутер з рольовими елементами
Режим гри: одиночний
Платформи: Steam на ПК та  Xbox Series
Дата виходу: поки невідома

Сюжет. Головному герою, сталкеру-одиначку на прізвисько Скіф, належить вирішити долю Чорнобильської зони відчуження. Судячи з трейлерів, Скіф пов’язаний із науковими дослідженнями ноосфери – інформаційної оболонки Землі.

Чому чекаємо. Українська студія GSC Game World обіцяє зробити великий відпрацьований відкритий світ та повноцінну симуляцію екосистеми Зони відчуження. Сюжетного контенту має вистачити сотні годин дослідження. Крім основної історії будуть і другорядні завдання, пов’язані з іншими сталкерами та мешканцями Зони.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl – STALKER 2 працює на останній версії движка Unreal Engine 5. 
STALKER 2
STALKER 2 Heart of Chornobyl
Сталкер 2 Серце Чорнобиля
Сталкер 2 Серце Чорнобиля

Like a Dragon: Ishin!

Видавець: Sega
Розробник: Ryu Ga Gotoku Studio
Жанр: екшен, бітемап
Режим гри: одиночний
Платформи: Steam на ПК; PlayStation 4 і 5 , Xbox One та Series
Дата виходу: 21 лютого

Сюжет. 1860-ті роки, у Японії назріває революція. Імператор намагається повернути собі повноваження, але військовий диктатор сьоґун та його уряд міцно тримаються за владу. Тим часом у Кіото прибуває самурай Сакамото Рема, який розшукує вбивцю прийомного батька. Щоб зловити злочинця, він бере псевдонім і впроваджується до лав місцевої поліції Сінсенгумі, підконтрольної сьоґуну.

Чому чекаємо. Зазвичай ігри серії Like a Dragon або Yakuza, якщо брати стару назву, розповідають про злочинний світ сучасної Японії. Але не Ishin: це ремейк спін-оффа про реальні історичні події, що слабко пов’язані з криміналом. Оригінал вийшов 2014 року ексклюзивно для японського регіону. А ось версію з оновленою графікою, геймплеєм та набором персонажів випускають у всьому світі.

Ishin не прагне стовідсоткової історичної достовірності, так що історію по ньому не вивчиш. Подібно Yakuza, він чіпляє іншим: суворими героями, контрастом серйозного сюжету з абсурдними квестами і безліч міні-ігор  – від караоке до варіння локшини. Події спін-оффа не пов’язані з сюжетом основної серії, тому можна грати без знайомства з нею.

Like a Dragon: Ishin!
Реальні історичні особистості Ishin виглядають як персонажі серії Yakuza. 
Забавно побачитиме в одному кадрі ансамбль антагоністів з різних частин.

Company of Heroes 3

Видавець: Sega
Розробник: Relic Entertainment
Жанр: військова стратегія
Режими гри: одиночний, мультиплеєр
Платформи: Steam на ПК; PlayStation 5 , Xbox Series
Дата виходу: 23 лютого

Сюжет. Третя частина стратегії у часі. Гравець керує військами на полі бою в Північній Африці та Італії, створює нові юніти та забудовує базу. Перемога залежить від ваших тактичних та стратегічних умінь.

Чому чекаємо. Це нова частина знаменитої серії Company of Heroes. Попередня вийшла ще 2013 року. Схоже, фанати не дарма майже 10 років чекали на продовження: розробники заявили, що у грі будуть найбільші карти в історії франшизи. А ще пообіцяли додати цікаве нововведення – динамічну карту кампанії. З її допомогою гравець на глобальній карті керує лініями постачання фронту, будує оборонні споруди та завдає повітряних ударів по силах супротивника: так він отримує перевагу у битвах.

Company of Heroes 3
До Company of Heroes студія Relic уславилася стратегіями Warhammer 40,000: Dawn of War.

Resident Evil 4

Видавець: Capcom
Розробник: Capcom
Жанр: хоррор
Режими гри: одиночний
Платформи: Steam на ПК; PlayStation 4 і 5 , Xbox Series
Дата виходу: 24 березня

Сюжет. Агент спецслужб Леон Кеннеді приїжджає до іспанського села на пошуки доньки президента США. Він ще не знає, що місцеві жителі заражені паразитом, який перетворює носія на машину для вбивств. Мешканці села зустрічають непроханого гостя вилами, сокирами та бензопилами. Але це не найтривожне. У старому замку неподалік чекають значно страшніші істоти.

Чому чекаємо. Компанія Capcom вже порадувала фанатів серії чудовим ремейком Resident Evil 2. Геймплей доопрацювали, а графіку максимально наблизили до фотореалізму.

Оновлена ​​четверта частина може перевершити оригінал. Головне — витримати баланс між блокбастером і хорором із безліччю чудовиськ. Саме це й уславило оригінал.

Resident Evil 4
У Resident Evil 2 Леон був поліцейським-новачком. 
До четвертої частини він набрався бойового досвіду і похмурнів. 
Джерело: Capcom

Layers of Fears

Видавець: Bloober Team
Розробник: Bloober Team
Жанр: хорор
Режим гри: одиночний
Платформи: Steam та  Epic Games Store на ПК; PlayStation 5 , Xbox Series
Дата виходу: початок 2023 року

Сюжет. Декілька художників стали болісно одержимі своїми роботами: вони поринули в нічний жах, що ожив, за мотивами власних картин. Творцям доведеться знову пережити душевні травми та спробувати впоратися з ними. Інакше з поганого сну не вибратися.

Чому чекаємо. Перші дві частини серії Layers of Fear це класичні симулятори ходьби. Bloober Team наголосила на зануренні через сюжетний психологізм, якісний звук і незвичайний візуальний стиль. Локації змінювалися на очах і переконували у зв’язку з реальністю.

Layers of Fears розповість історію, що базується на подіях попередніх частин. А ще привнесе до звичної формули кілька нововведень. Яких саме, розробники поки що не розкрили.

Layers of Fears
Layers of Fears розробляють за допомогою новітніх технологій Unreal Engine 5.

Horizon Forbidden West: Burning Shores

Видавець: Sony Interactive Entertainment
Розробник: Guerrilla Games
Жанр: екшен-RPG
Режим гри: одиночний
Платформа: PlayStation 5
Дата виходу: 19 квітня

Сюжет. Burning Shores – велике сюжетне доповнення до екшену 2022 Horizon Forbidden West. В основній грі мисливця Елою діставалася західного регіону постапокаліптичних США та рятувала цивілізацію від знищення. У DLC героїня досліджує пропалені лавою руїни Лос-Анджелеса та намагається зрозуміти, звідки загроза виходить цього разу.

Чому чекаємо. Студія Guerrilla Games вже довела, що через додатки до ігор серії Horizon можна не турбуватися. Аддон The Frozen Wilds, що вийшов у 2017 році, підкорив гравців з трьох причин. Він акуратно розширив світ гри, представив фантастично красивий засніжений регіон з унікальною культурою та дав битися з особливо небезпечними дивовижними машинами.

Про Burning Shores ми мало що знаємо, але щонайменше за візуальну частину турбуватися не варто. Студія розробляє додаток тільки для PS5 і не планує “урізати” графіку заради консолі минулого покоління.

Horizon Forbidden West: Burning Shores
В обох Horizon тут і там натикаєшся на визначні пам’ятки з реального світу. 
На додаток покажуть Голлівудські пагорби.

Star Wars Jedi: Survivor

Видавець: Electronic Arts
Розробник: Respawn Entertainment
Жанр: пригодницький екшен
Режим гри: одиночний
Платформи: Steam на ПК; PlayStation 5 , Xbox Series
Дата виходу: 28 квітня

Сюжет. Після фіналу Star Wars Jedi Fallen Order минуло п’ять років. Колишній падаван Кел Кестіс, який пережив чистку джедаєв наприкінці Войн клонів, як і раніше , ховається від Імперії. Шукачі Дарта Вейдера йдуть слідом. Рано чи пізно герою доведеться вийти з тіні та дати бій переслідувачам. Йому допоможуть як нові союзники, так і знайомі по минулій частині дроїд BD-1 та джедай Цере Джанда.

Чому чекаємо. Fallen Order підтвердила дві важливі речі. По-перше , студія Respawn Entertainment вміє робити не лише шутери. По-друге , від «Зоряних війн» все ще можна чекати якісних одиночних ігор.

Jedi: Survivor розробляється тільки для поточного покоління ігрових пристроїв, тому чекаємо збільшення масштабу. По трейлеру видно, що ландшафти стали різноманітнішими, а бойова система — більш відполірованою. Сподіваємося, що сюжет та дослідження локацій теж не підведуть.

Star Wars Jedi: Survivor
У трейлері Кел знаходить невідомого чоловіка у лікувальній камері. 
Невідомо, чи буде він союзником чи ворогом.

Dead Island 2

Видавець: Deep Silver
Розробник: Dambuster Studios
Жанр: зомбі-екшен від першої особи
Режими гри: одиночний; кооператив до трьох гравців
Платформи: Epic Games Store на ПК; PlayStation 4 і 5 , Xbox One і Series
Дата виходу: 28 квітня

Сюжет. У  Лос-Анджелесі відбувається спалах зомбі-вірусу. У ходячих мерців перетворюються більшість городян, але не головний герой. Він вирішує дізнатися про природу свого імунітету та розкрити правду про епідемію.

Чому чекаємо. Вперше Dead Island 2 показали ще 2014 року. Тоді розробники з Yager Interactive представили жвавий CG-трейлер із  поп-піснею The Bomb виконавця Pigeon John. Через вісім років Dead Island 2 нарешті повернулася, але роблять її вже інші розробники. Тепер грою займається Dambuster Studios, творці Homefront: The Revolution та серії TimeSplitters.

Як і у всіх зомбі-іграх, головний герой вбиває мерців усіма можливими способами. У цьому вона виглядає навіть видовищнішою за недавню Dying Light 2. Нічого інноваційного розробники поки не показали, але геймплей виглядає як мінімум весело.

Dead Island 2
Як і в першій Dead Island, гравець зможе вбивати зомбі десятками видів зброї. 
Наприклад, електричною кувалдою.

Redfall

Видавець: Bethesda Softworks
Розробник: Arkane Studios
Жанр: пригодницький екшен
Режими гри: одиночний, спільний на чотири гравці
Платформи: Steam на ПК та  Xbox Series
Дата виходу: 2 травня

Сюжет. Острівне місто Редфолл в американському штаті Массачусетс захоплене вампірами. Вони занурили населений пункт у темряву та ізолювали його від решти світу. Але не все втрачено: на порятунок Редфолла вирушили чотири мисливці на упир з унікальними талантами.

Чому чекаємо. Студія Arkane прославилася екшенами Dishonored та Deathloop. Розробники запевнили, що Redfall продовжить їхні ідеї. Так, гравці зможуть по-різному виконувати завдання: потай, у прямому зіткненні або іншими способами. Про альтернативні варіанти автори поки що не говорили.

Грати можна буде вчотирьох. На думку відразу спадає кооперативний шутер Left 4 Dead, але Redfall, за заявами авторів, швидше нагадує Far Cry. Насамперед — відкритим світом та геймплейними механіками на кшталт захоплення аванпостів. Крім того, кожен із чотирьох героїв зможе скористатися унікальними здібностями. Наприклад, спецназівець Джейкоб Бойєр нацьковує на ворогів містичного ворона, а телекінетик Лейла Еллісон розкидає супротивників силою думки.

Redfall
Redfall розробляє Остінський підрозділ Arkane, автори Prey 2017 року.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Видавець: Nintendo
Розробник: Nintendo EPD
Жанр: пригодницький екшен
Режим гри: одиночний
Платформа: Nintendo Switch
Дата виходу: 12 травня 2023

Сюжет. Принцеса Зельда та її супутник Лінк досліджують підземелля у королівстві Хайрул. Парочка натикається на монстра, схожого на давно згнилий труп. Лють потривоженої істоти викликає землетрус. Земля під ногами Зельди провалюється, і героїня падає у прірву. А замок Хайрула відокремлюється від плато і злітає у небо. Лінку залишається лише знову вирушити на пошуки подруги.

Чому чекаємо. Все просто: це прямий сіквел екшену Breath of the Wild 2017 року. Отже, на нас знову чекає небувала свобода дій у відкритому світі та величезний простір для вирішення геймплейних завдань. Більше того, тепер можна буде дослідити не тільки королівство Хайрул, а й небо над ним. Готуйтеся випасти із реальності на 200 годин.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
Спочатку розробники хотіли зробити додаток до Breath of the Wild. 
Але їх задум виявився настільки масштабним, що вони вирішили створити окрему гру.

Suicide Squad: Kill the Justice League

Видавець: Warner Bros. Interactive Entertainment
Розробник: Rocksteady
Жанр: супергеройський екшен
Режим гри: одиночний
Платформи: Steam на ПК; PlayStation 5 , Xbox Series
Дата виходу: 26 травня 2023

Сюжет. Могутній інопланетний лиходій Брейніак перемагає героїв із Ліги справедливості і підкоряє їхній розум собі. Остання надія Землі – Загін самогубців, куди входять Харлі Квін, Капітан Бумеранг, Дедшот та Король Акул. Разом вони мають ліквідувати Супермена, Флеша, Бетмена та інших одурманених супергероїв.

Чому чекаємо. Це перша гра студії Rocksteady за сім років. У 2015 році вона випустила Batman: Arkham Knight та надовго зникла з радарів. Гра про Загін самогубців сильно відрізняється від минулих робіт студії настроєм та геймплеєм.

епер це екшен, у якому гравець може перемикатися між чотирма персонажами. Кожен розправляється з ворогами по-своєму : Дедшот влучно стріляє здалеку, Король Акул ефективний у ближньому бою, а Харлі Квін спритно ухиляється від ударів. Це потенційно найцікавіша гра по всесвіту DC за останні роки.

Suicide Squad: Kill the Justice League
Дія гри розгортається у Метрополісі, місті Супермена.

Street Fighter 6

Видавець: Capcom
Розробник: Capcom
Жанр: файтинг
Режим гри: одиночний, спільний, мультиплеєр
Платформи: Steam на ПК; PlayStation 4 і 5 , Xbox One і Series
Дата виходу: 1 червня 2023

Сюжет. Найкращі бійці світу знову змагаються у сутичках віч-на-віч. Дія шостої частини відбувається після Street Fighter III – останньої по хронології гри серії. Про зав’язку нічого не відомо, але ми вже знаємо, за кого можна буде погратись. Серед старих знайомих — Кен, Рю та  Чунь Лі . Є й новачки — наприклад, супермодель Манон та шанувальниця давньогрецьких воїнів Маріса.

Чому чекаємо. Це нова частина Street Fighter, одного із найпопулярніших і багатогранних файтингів в індустрії. У шостій грі розробники освіжили бойову систему та доповнили її новими механіками. Наприклад, шкала енергії Drive System дозволить здійснювати посилені удари та застосовувати контрудари під час блоку. Персонажі стануть більш реалістичними, а анімації та ефекти – вкрай деталізованими.

Правила битв можна буде поміняти на власний смак. Припустимо, додати на арену биків, що збивають вас, і м’ячі, що завдають шкоди. Але головне нововведення – режим World Tour, де гравець зможе створити свого персонажа. Він досліджуватиме відкритий світ і принагідно освоюватиме бойові прийоми. Street Fighter 6 напевно стане чудовою точкою входу для новачків.

Street Fighter 6
Стиль гри просякнутий естетикою вулиць та хіп-хопу.

Diablo IV

Видавець: Blizzard Entertainment
Розробник: Blizzard Entertainment
Жанр: екшен-RPG
Режими гри: одиночний, спільний, мультиплеєр
Платформи: Battle.net на ПК; PlayStation 4 і 5 , Xbox One і Series
Дата виходу: 6 червня 2023

Сюжет. У світ людей повертається Ліліт, королева сукубів та дочка Мефісто. Під її прапорами поєднуються всі поплічники сил зла. Лише найсміливіші борці світла кидають їй виклик.

Чому чекаємо. Diablo IV повертається до витоків. Візуально і за настроєм вона орієнтується на улюблену багатьма другу частину. Санктуарій стане просторішим, а вивчати його буде цікавіше: розробники вперше в історії франшизи створили повноцінний відкритий світ. З інших нововведень — перероблений інвентар, покращене дерево навичок та  крос-плей між усіма платформами.

Diablo IV
Diablo IV куди похмуріша за стилем, ніж яскрава третина.

Final Fantasy XVI

Видавець: Square Enix
Розробник: Square Enix
Жанр: японська рольова гра
Режим гри: одиночний
Платформа: PlayStation 5
Дата виходу: 22 червня 2023

Сюжет. У фентезійному світі Валістія існують магічні гіганти айконів. Їх закликають домінанти – люди, яким ця здатність передалася у спадок. Головний герой Клайв Розфілд — старший спадкоємець правителя держави Розарія та за сумісництвом охоронець свого молодшого брата, могутнього домінанта. Разом вони рятують шість королівств Валістії від загадкового моря.

Чому чекаємо. Це шістнадцята гра знаменитої серії Final Fantasy без урахування спін-офф. Її номерні частини сюжетно не пов’язані між собою, тож новинка підійде тим, хто нічого не знає про франшизу.

Судячи з трейлерів, на нас чекає епічний блокбастер на десятки годин із видовищними битвами та закрученою історією. Бої точно вийдуть динамічними: за них відповідає Рета Судзукі , дизайнер бойової системи слешера Devil May Cry 5 та рольової гри Dragon’s Dogma.

Final Fantasy XVI
Гра продюсує геймдизайнер онлайн-RPG Final Fantasy XIV Наокі Йосіда. 
Це обнадіює: фанати кажуть, що саме він урятував чотирнадцяту частину. 
Джерело: Square Enix

RoboCop: Rogue City

Видавець: Nacon
Розробник: Teyon
Жанр: шутер від першої особи
Режим гри: одиночний
Платформи: Steam на ПК; PlayStation 4 і 5 , Xbox One і Series
Дата виходу: червень 2023

Сюжет. У Детройті процвітає злочинність. Жителів міста може захистити лише відважний поліцейський Алекс Мерфі. Він вселяє в бандитів страх лише своїм ім’ям: Робокоп.

Чому чекаємо. Це офіційна гра фільму «Робокоп» 1987 року. Її розробляє студія Teyon, яка в 2019 випустила непоганий бюджетний шутер Terminator: Resistance. Очікуємо зразковий бойовик із сюжетом у дусі фільму Пола Верховена та захоплюючими перестрілками. Якщо у розробників все вийде, цей «Робокоп» буде на голову вищим за всі продовження і перезапуски оригінальної картини.

RoboCop: Rogue City
Розробники створюють гру у тісній співпраці з кіностудією Metro-Goldwyn-Mayer, що випускала оригінального «Робокопа» та її продовження. 
Джерело: Nacon

Baldur’s Gate III

Видавець: Larian Studios
Розробник: Larian Studios
Жанр: рольова гра
Режими гри: одиночний, спільний
Платформа: Steam на ПК
Дата виходу: поки невідома. Реліз очікується в серпні 2023. Демо гри вже можна спробувати в ранньому доступі

Сюжет. У мозок головного героя проникає паразит. Протагоніст може чинити опір йому, а може піддатися спокусі і стати посіпаком сил зла. Разом із напарниками герой має врятувати світ Забутих королівств або знищити його.

Чому чекаємо. Baldur’s Gate III продовжує легендарну серію RPG, остання частина якої вийшла ще 2000 року. Триквел займаються не творці перших двох ігор, а бельгійська студія Larian. Раніше вона розробила Divinity: Original Sin 2, одну з найкращих RPG сучасності. Larian приділяє максимум уваги рольовому відіграшу та сюжету, тому найкращого кандидата на роль розробника третьої частини і уявити складно.

Baldur’s Gate III
Baldur’s Gate III базується на правилах настільної рольової гри Dungeons & Dragons. 
Джерело: Larian Studios

Forza Motorsport

Видавець: Xbox Game Studios
Розробник: Turn 10
Жанр: гонка
Режими гри: одиночний, мультиплеєр
Платформи: Microsoft Store на ПК; Xbox Series
Дата виходу: поки невідома

Сюжет. Переможіть у кількох змаганнях та станьте найкращим гонщиком серед сотень претендентів.

Чому чекаємо. Forza Motorsport – масштабний перезапуск головної гоночної серії для консолей Xbox. Довгий час на слуху було її менш хардкорне відгалуження Forza Horizon з відкритим світом. Однак новий Motorsport може повернути основний серії колишню славу.

Для неї готують сотні детально опрацьованих автомобілів, нову систему звуку, глобального освітлення та реалістичну фізику. З такими вступними даними Forza зможе поборотися за звання головного автосимулятора останніх років із Gran Turismo для консолей PlayStation.

Forza Motorsport
Серед нових особливостей Forza Motorsport – реалістичні відбиття на поверхні машин. 
Джерело: Xbox Game Studios

Hollow Knight: Silksong

Видавець: Team Cherry
Розробник: Team Cherry
Жанр: екшен-платформер
Режим гри: одиночний
Платформи: Steam на ПК; PlayStation 4 і 5 , Xbox One і Series , Nintendo Switch
Дата виходу: поки невідома

Сюжет. У світі комах знову неспокійно. Принцеса-воїн Хорнет вирушає в небезпечну подорож незвіданим королівством, щоб перемогти ворогів і стати правителькою цих місць.

Чому чекаємо. Silksong – довгоочікуване продовження Hollow Knight, однієї з головних інді-ігор останніх років. На жаль, інформації про сіквел майже немає. Відомо лише, що гра буде масштабнішою за першу частину, а геймплейна формула залишиться колишньою. Ми так само будемо досліджувати локації, шукати скарби та інші секрети, а також битися зі смертоносними ворогами. З нетерпінням чекаємо на нові битви з жуками під меланхолійну музику.

Hollow Knight: Silksong
В оригінальній Hollow Knight Хорнет була другорядним персонажем. 
Джерело: Team Cherry

Starfield

Видавець: Bethesda Softworks
Розробник: Bethesda Game Studios
Жанр: рольова гра
Режим гри: одиночний
Платформи: Steam на ПК; Xbox Series
Дата виходу: поки невідома

Сюжет. 2310 рік, люди щосили досліджують космос. Людство поділилося на кілька фракцій і періодично воює між собою. Головний герой — член угруповання «Сузір’я» та один із дослідників галактики. Він збирається відкрити якусь таємницю, яка назавжди змінить уявлення про людство.

Чому чекаємо. Starfield – нова гра від творців серії The Elder Scrolls та авторів останніх номерних випусків Fallout. Вона запозичує основні геймплейні механіки попередників: у ній також можна буде досліджувати величезний відкритий світ, виконувати сотні другорядних завдань, будувати поселення та боротися з ворогами. Деталі сюжету розробники тримають у секреті.

Starfield
Виконавчий продюсер Bethesda Тодд Говард заявив, що Starfield для дослідження доступні понад 1000 планет. 
Джерело: Bethesda Softworks

Marvel’s Spider-Man 2

Видавець: Sony Interactive Entertainment
Розробник: Insomniac Games
Жанр: супергеройський екшен
Режим гри: одиночний
Платформа: PlayStation 5
Дата виходу: поки невідома. Реліз очікується восени 2023 року

Сюжет. Під маскою доброзичливого сусіда так само ховається супергерой Пітер Паркер. Тепер компанію йому становить ще один «Людина-павук» , підліток Майлз Моралес. Разом вони стережуть спокій мешканців Нью-Йорка та допомагають поліції боротися зі злочинністю. Але цього разу над містом нависла небезпека гірша за бандитів: з наукової лабораторії вирвався жахливий симбіот Віднем.

Чому чекаємо. В оригінальній Marvel’s Spider-Man було дуже приємно літати Нью-Йорком на павутині і вплутуватися в видовищні сутички з бандитами та суперлиходіями. Очікується, що в сіквелі розробники відполірують цю формулу. До  того ж, тепер Майлз Моралес — не другорядний герой, а повноцінний грабельний персонаж зі своїми гаджетами та здібностями, як у  спин-офф першої частини з підзаголовком Spider-Man: Miles Morales.

Marvel’s Spider-Man 2
Студія Insomniac Games обіцяє людяну історію, яка досліджує почуття людей під маскою. Джерело: Sony Interactive Entertainment

Alan Wake 2

Видавець: Epic Games
Розробник: Remedy Entertainment
Жанр: екшен-хорор
Режим гри: одиночний
Платформи: Epic Games Store на ПК; PlayStation 5 , Xbox Series
Дата виходу: поки невідома

Сюжет. Кілька років тому письменник Алан Уейк втратив дружину через  Темну Сутність, яка захопила американське містечко Брайт-Фоллс. Тепер герой перебуває у полоні сил зла. Сіквел розповість, чи зможе Вейк вибратися із похмурого виміру чи назавжди залишиться там.

Чому чекаємо. Перша частина містичного трилера на кшталт «Твін Пікс» вийшла 2010 року. Розробники з Remedy вже заявили, що друга частина буде набагато страшнішою і похмурішою за першу. І складніше: тепер Алан має економити ресурси, щоб вижити. Більше поки що нічого не відомо.

Alan Wake 2
Alan Wake 2 гра екшен-хоро

Assassin’s Creed Mirage

Видавець: Ubisoft
Розробник: Ubisoft Bordeaux
Жанр: стелс-екшен
Режим гри: одиночний
Платформи: Epic Games Store на ПК; PlayStation 4 і 5 , Xbox One та Series
Дата виходу: поки невідома

Сюжет. Багдадський злодій Басим стає членом Незримих – таємної організації вбивць. Він довгі роки відточує свою майстерність скритності, паркуру та ближнього бою. Одночасно Басим цікавить джина. У грі покажуть, як багдадський асасин стане його жертвою і до чого це спричинить.

Чому чекаємо. У 2017 році серія стелс-екшенів Assassin’s Creed взяла новий курс. Ігри перетворилися на масштабні RPG на кшталт «Відьмака». Однак розробники запевняють, що Mirage поверне франшизу до коріння. У центрі уваги знову приховані вбивства, а чи не дослідження відкритого світу. Місцем дії став Близький Схід, як і в першій Assassin’s Creed. А сам Басім нагадує найвідомішого персонажа франшизи – Еціо Аудиторе. Він теж проходить шлях від новачка до майстра-ассасину.

Assassin’s Creed Mirage
Світ Assassin’s Creed Mirage буде значно меншим, ніж у Odyssey або Valhalla. 
Джерело: Ubisoft
Assassin’s Creed Mirage
Assassin’s Creed Mirage. Джерело: Ubisoft

Lies of P

Видавець: Neowiz
Розробник: Round8 Studio
Жанр: екшен-RPG
Режим гри: одиночний
Платформи: Steam на ПК; PlayStation 4 і 5 , Xbox One та Series
Дата виходу: поки невідома

Сюжет. Lies of P переосмислює класичну історію про Піноккіо. Дерев’яний хлопчик прокидається один у похмурому місті Крат і починає шукати свого творця містера Джеппетто. Шлях до нього перегороджують сотні інших ляльок, тому герой бере зброю і готується рубати ворогів на шматки – лише так він зможе стати справжньою людиною.

Чому чекаємо. Дія Lies of P розгорнеться у похмурому місті, що нагадує Лондон у Вікторіанську епоху. Судячи з роликів, Піноккіо зазирне в усі куточки Крата і буде шматувати всіх ляльок поспіль. Геймплейно гра натхненна Bloodborne – іншим складним екшеном з наголосом на ухилення. Якщо ігровий процес буде таким самим захоплюючим, Lies of P зможе претендувати на звання однієї з найкращих ігор 2023 року.

Lies of P
Де ми тільки не побуваємо: на карнавалі та виставці, в опері, кафедральному соборі та на залізничній станції. 
Джерело: Neowiz

Dragon Age: Dreadwolf

Видавець: Electronic Arts
Розробник: BioWare
Жанр: рольова гра
Режим гри: одиночний
Платформи: EA app на ПК; PlayStation 5, Xbox Series
Дата виходу: поки невідома. Є шанс, що гру перенесуть на 2024 рік

Про що. Імперія Тевінтер, континент Тедас. Світу загрожує ельфійський чарівник Солас. Колись він був героєм, але тепер його знають як Жахливого Вовка, бога хитрості та обману. Нові герої повинні зупинити Соласа та врятувати Тедас.

Чому чекаємо. Це четверта частина Dragon Age та пряме продовження Inquisition 2014 року. Інформації про гру майже немає, але ми так скучили за фентезійним RPG, що згодні і на кота в мішку. Можливо, саме Dreadwolf допоможе повернути BioWare колишню славу королів сюжетних RPG.

Dragon Age: Dreadwolf
Чарівник Солас, головний лиходій Dragon Age: Dreadwolf. 
Джерело: Electronic Arts

Cyberpunk 2077: Примарна свобода

Видавець: CD Projekt
Розробник: CD Projekt RED
Жанр: рольова гра
Режим гри: одиночний
Платформи: Steam на ПК; PlayStation 5 , Xbox Series
Дата виходу: поки невідома. Є шанс, що гру перенесуть на 2024 рік

Сюжет. Найманець Ви виконує таємну місію для уряду Нових Сполучених Штатів Америки. Йому допомагає секретний агент Соломон Рід. Лише разом вони зможуть вижити та розкрити всі таємниці уряду.

Чому чекаємо. “Примарна свобода” – велике доповнення до Cyberpunk 2077 з новою локацією, завданнями та зброєю. Розробники врахували технічні недоліки оригінальної гри, тому DLC вийде лише на ПК та консолях поточного покоління. «Примарна свобода» буде найбільшим доповненням в історії компанії. Однак поки що невідомо, чи перевершить воно за масштабами DLC «Кров і вино» до третього «Відьмака» — за розмахом воно могло б вважатися окремою грою.

Cyberpunk 2077: Примарна свобода
Роль Соломона Ріда виконав актор Ідріс Ельба, відомий за «Лютером» та «Загоном самогубців: Місія навиліт». 
Джерело: CD Projekt

Warhammer 40,000: Space Marine 2

Видавець: Focus Entertainment
Розробник: Saber Interactive
Жанр: пригодницький екшен
Режим гри: одиночний
Платформи: Steam на ПК; PlayStation 5 , Xbox Series
Дата виходу: поки невідома

Сюжет. Капітан космодесантників Тіт захищає людство від гігантського рою кровожерливих істот тиранідів. Війну він веде на кількох планетах разом із загоном вірних солдатів.

Чому чекаємо. Це масштабний і дорогий екшен у всесвіті Warhammer 40,000 – з вибухами, сотнями ворогів та грандіозними битвами. Гра розробляє петербурзький підрозділ Saber Interactive. Саме ця команда створила симулятор їзди бездоріжжям SnowRunner і науково-фантастичний шутер TimeShift.

Warhammer 40,000: Space Marine 2
У першій частині основними ворогами виступали орки, а Space Marine 2 — тираніди. 
Джерело: Focus Home Entertainment

Atomic Heart

Видавець: Focus Entertainment у світі, VK Play на території країн СНД, 4Divinity в Азії
Розробник: Mundfish
Жанр: шутер з рольовими елементами
Режим гри: одиночний
Платформи: VK Play та  Steam на ПК; PlayStation 4 і 5 , Xbox One та Series
Дата виходу: 21 лютого

Сюжет. У  1930-х роках у СРСР створили першого робота-помічника. За кілька років країна вже не уявляла життя без розумних пристроїв. Роботи освоювали нові професії, будували міста та всіляко допомагали людям.

Однак у 1955 році на підприємстві в горах Казахстану стався масовий збій техніки. Розбиратися в тому, що відбувається, направили досвідченого агента. У спробі докопатися до істини він готовий шматувати, підривати і розстрілювати машини, що збунтувалися, в видовищних боях.

Чому чекаємо. Atomic Heart побувала у виробничому пеклі, її реліз переносили роками. Але, судячи з недавніх прев’ю , багато побоювань виявилися марними.

Оглядачі зарубіжних видань провели в Atomic Heart кілька годин і загалом залишилися задоволеними. За їхніми словами, Atomic Heart змушує попітніти навіть на звичайному рівні складності. А заразом чіпляє іммерсивним світом із безліччю дрібниць. Яким вийшов амбітний екшен про СРСР, дізнаємося дуже скоро.

Топ 30 найочікуваніші Ігри 2023 року для Xbox, PS 4, PS 5, Nintendo Switch, Steam на ПК (трейлери та огляд)
Що буде, якщо додати до радянських п’ятдесятих трохи кіберпанку? 
Atomic Heart має намір відповісти на це запитання. 
Джерело: Focus Entertainment

Armored Core VI: Fires of Rubicon

Видавець: Bandai Namco Entertainment
Розробник: FromSoftware
Жанр: шутер
Режими гри: одиночний, мультиплеєр
Платформи: Steam на ПК; PlayStation 4 і 5, Xbox One та Series
Дата виходу: поки невідома

Сюжет. На планеті Рубікон-3 виявляють поклади цінного джерела енергії. Перші спроби налагодити промисловий видобуток закінчуються катастрофою: планетою проходить вогненна буря. Через півстоліття катаклізм став не такий страшний, і міжпланетні корпорації з новою силою рушили на  Рубікон-3 . Головний герой – вільний найманець, який сідає у бойового робота і вступає в бій за контроль над планетою.

Чому чекаємо. Зараз студія FromSoftware відома хардкорною серією Dark Souls та іграми зі схожим геймдизайном. Але ще до піку популярності придуманого ними жанру соулзлайк однією з головних франшиз студії була Armored Core.

Її відмінна риса – можливість налаштувати кожен компонент вашого робота. Перед початком бою ви як справжній автомеханік особисто підбираєте запчастини. Як зберете робота, висаджуєтесь на поверхню планети. Там уже чекають десятки ворогів із не менш крутими збірками.

Armored Core VI: Fires of Rubicon
Меліною б’ється новою зброєю — мечами Ночі. 
Фанатам першої частини потрібно буде звикнути до іншого темпу битв. 
Джерело: Supergiant Games

Очікуємо ще ігри в 2023 році, розробка яких триває, скоро появляться деталі та розробники оголосять про майбутню дату виходу, а вже список в що по грати в 2023 немаленький.

  • Костін Алекс

    ІТ-спеціаліст, геймер, фанат нових технологій та прогресу. Роблю огляди на нові технологічні новинки та ділюсь досвідом в програмуванні. Висвітлюю новини світу технологій.