Hogwarts Legacy огляд гри. Проста історія про давню магію. Ціна та дата виходу на PS4, PS5, PC, XBOX, Steam, Switch.

Hogwarts Legacy огляд гри. Проста історія про давню магію. Ціна та дата виходу на PS4, PS5, PC, XBOX, Steam, Switch.

Нова гра у всесвіті “Гаррі ПоттераHogwarts Legacy огляд якої ми детально підготували, привернула увагу аудиторії задовго до анонсу – перший ролик (що втік у мережу раніше терміну) ми побачили ще в 2018 році ! Час минав, дата релізу зрушувалася, але кількість тих, хто чекав на пригоду, тільки зростала. До виходу в ранньому доступі

Hogwarts Legacy встановила новий рекорд на Twitch і залучила близько півмільйона одночасних гравців лише в Steam. А за підсумками перших вихідних цей показник досяг майже 900 тисяч .

Здається, грі навіть не були потрібні будь-які огляди (хоча більшість критиків оцінили «Спадщина» дуже позитивно ). Немов пригода сподобалася всім ще задовго до виходу. І віддані шанувальники творчості Джоан Роулінг, її критики і ті, хто вперше знайомиться із всесвітом, відразу ж полюбили його (нехай не обійшлося і без певного невдоволення) усією душею!

Через тиждень після релізу ми нарешті пройшли гру (у якій можна провести набагато більше часу, враховуючи масу другорядних завдань) і тепер ділимося своїми думками про Hogwarts Legacy!

Попередній огляд Hogwarts Legacy справжня магія чи шарлатанство
Огляд Hogwarts Legacy – світ Гаррі Поттера

Дата виходу Hogwarts Legacy

 • Xbox Series, PS5 і ПК в Steam- 10 лютого 2023 (7 лютого для тих, хто оформив попереднє замовлення Deluxe Edition)
 • Xbox One і PS4 – 4 квітня 2023 року
 • Nintendo Switch – 25 липня 2023 року.

Спори та проблеми пов’язані з Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy — гра, якій судилося стати каменем спотикання між фанатами «Гаррі Поттера» та тими, хто всіма силами «насідає» на автора оригіналу, письменницю Джоан Роулінг. Якщо ви хоч скільки стежили за її творчістю, то й самі все знаєте. Гру намагалися бойкотувати як за допомогою кампаній у твіттері, так і за допомогою демаршів з боку західної преси, представники якої не соромляться ставити 1/10 балів , не бачачи самої гри в очі, і все в такому дусі. Що, втім, не надто допомогло.

Звичайні гравці, які уваги на всі ці «мітинги» не звертали (або просто сміялися з них), зустріли «Хогвартс» набагато тепліше: у гри високий рейтинг схвалення в Steam, вона поставила рекорд з переглядів на Twitch серед одиночних ігор, у Великобританії вона продається на 80% краще , ніж Elden Ring, та і її піковий онлайн в Steam лише трохи поступається останньою. Закономірне питання — наскільки виправдано такий інтерес? Невже Avalanche Software вдалося зробити настільки хорошу гру, що вона затьмарила відразу все? Давайте розбиратися, що до чого.

Зверніть увагу: це матеріал, що оновлюється. Підсумкові враження та оцінка з’являться у статті після того, як гра буде пройдена до кінця. Поки що ми розповідаємо про основні моменти гри без спойлерів, зрозуміло.

Hogwarts Legacy – це приквел-фанфік

Події гри розгортаються у 1899 році, за сотню років до того, як Гаррі Поттер та Волдеморт зійшлися у смертельній битві за Гоґвортс. Та що там, ключові персонажі магічної Другої світової — Альбус Дамблдор і Геллерт Гріндевальд — на момент подій «Спадщини» ледве можуть вважатися повнолітніми. Тому в центрі уваги — новий для читачів та глядачів магічний всесвіт, у якому впізнаються хіба що місця дії та деякі прізвища. З певної точки зору це розв’язує авторам руки, але одразу напрошується питання: а чому про все те, що відбувається в Hogwarts Legacy, потім ніхто не згадує?

Наш головний герой (або героїня — до смаку) вступає до Гоґвортсу відразу на п’ятий курс. Причому перед надходженням встигає пережити напад дракона, що збожеволів, потрапляє в магічний банк «Грінготтс», а заразом виявляє в собі неймовірну силу — бачити сліди стародавньої магії і маніпулювати нею. Отже, пані та панове, знайомтеся: Вибраний!

Щоб не спойлерити сюжет, скажу просто — герой непристойно щасливий, гарний і взагалі весь такий Марті (або Мері) Сью. Магія, про яку протагоніст уявлення не мав місяць-другий тому, дається йому з неймовірною легкістю. Польоти на мітлі освоюються так, ніби предками героя були не люди, а птахи. Бої? О, ви не повірите, якою могутністю може мати чарівник, який познайомився зі своєю чарівною паличкою лише тиждень тому! Герой буквально може все — це настільки ідеальний чаклун, що його можна було б призначити на посаду Міністра магії та жити приспівуючи.

Зрозуміло, що це ігрові умовності, але відверта імбалансність протагоніста сильно розхитує віру у створений авторами світ. Герой вийшов настільки крутим, що Поттер з його друзями здаються незначними комашками, а всі їхні звершення дитячим лепетом.

Атмосфера чарівного світу гри Hogwarts Legacy захоплює

Втім, перші годині п’ять-десять ви гарантовано просидите, приклеївшись до крісла і щосили дивлячись на те, що відбувається. Перший годинник у Hogwarts Legacy — це справжнісінька магія, особливо для фанатів «Гаррі Поттера». Знайомі за книгами та фільмами локації оживають прямо у вас на очах, ви можете по них прогулятися на своїх двох, вивчаючи кожну тріщину на стіні.

Ця прискіпливо передана атмосфера світу, вигаданого Джоан Роулінг – одне з ключових досягнень гри. Хогвартс хочеться досліджувати вздовж і впоперек; у Хогсміді виникає бажання відвідати все до єдиної крамниці та побувати в кожній таверні. Заборонений ліс здалеку здається похмурим, але по-своєму привабливим. Будь-хто, хто хоч раз читав книги або дивився фільми, миттєво відчує себе як удома. Гра активно підтримує ілюзію живого магічного світу: коридорами школи снують учні та активно перемовляються. Хогсмід вдень буквально забитий чаклунами та чарівницями, а в лісі, крім злих павуків-переростків, можна натрапити на табун кентаврів.

Дослідити Гоґвортс цікаво ще й тому, що замок, хай і здається невеликим, на перевірку виявляється величезним. У ньому просто неймовірна кількість проходів, коридорів, якихось заплутаних сходів та несподіваних маршрутів, на те, щоб розгадати всі його таємниці, у вас піде чимало часу. Гра активно підкидає вам завдання: пропонує, наприклад, знайти шістнадцять літаючих ключів для отримання «скарбу факультету». Вирішити головоломку на одному з мостів. Або відшукати ключ до хитромудрих дверей, замкнених за допомогою науки нумерології.

І все це під акомпанемент із зустрічей із учнями, різними привидами (є, наприклад, полтергейст Півз, який навіть грає невелику роль у сюжеті), живими картинами та іншими елементами чарівного світу Роулінг.

Хогвартс – це школа…

Хогвартс — насамперед школа, та й герой туди приїжджає не бити байдики, тому на вас чекають і уроки. Тут, щоправда, є невелика проблема: героя, може, й зарахували одразу на п’ятий курс, але знань у нього найменше. Тому вчителям доводиться пояснювати герою базові заклинання (а заразом повторювати їх для всього класу), а тому — намагатися їх все запам’ятати. Але обраність героя допомагає йому засвоювати новий матеріал моментально, він з легкістю «приділяє» своїх досвідченіших товаришів у будь-яких випробуваннях та іграх. Уроки швидше важливі для створення потрібної атмосфери, для нагадування гравцеві, що той знаходиться не аби де, а в навчальному закладі, де викладають магію. І дуже шкода, що таких уроків у грі замало.

Та й основна геймплею петля цьому елементу сюжету дуже заважає. У реальному світі героя швидко затаврували прогульником і виписали б йому зворотній квиток з Хогвартсу в два рахунки.

Hogwarts Legacy – «ігровмісний продукт, ідентичний натуральному»

Про ігри Ubisoft давно ходять жарти, мовляв, компанія не робить ігор як таких, а виробляє ігросодержащіе продукти, в які ти ходиш як на роботу. Жарти жартами, але їхні проекти з відкритим світом і справді мають низку серйозних проблем (втім, є вони в більшості подібних ігор). На жаль, по тих же граблах потопталися і Avalanche Software.

Гра буквально забита різними активностями. Печери з скриньками. Аванпости з вороже настроєними магами чи гоблінами. Перегони на мітлах (бо квідич директор школи скасував — студентам Гоґвортсу доводиться викручуватися). Пошуки джерел стародавньої магії, що дозволяють герою стати сильнішими. Розкидані то там, то тут випробування Мерліна, що дозволяють вам розширити свій інвентар (так, базові 20 осередків – це справжній знущання). Біготня за метеликами, які призводять до скринь зі скарбами. Пошук “правильних” сузір’їв на нічному небі. Загалом, ви зрозуміли: занять тут дуже багато.

Я не знаю, як для інших, але для мене такий підхід просто знищує дбайливо відтворену атмосферу Гаррі Поттера. Наш студент-термінатор не просто пропускає заняття і вештається де завгодно, а й сотнями викошує поганих хлопців, які йому навіть зробити нічого не можуть.

Світ по за школою Хогвартс

За межами Хогвартсу і основного сюжету у вас твориться не поттеріана, а Hogwart Creed якийсь, інакше сказати складно. Зачистка аванпостів, вирішення головоломок, виконання побічних завдань у дусі «сходи в печеру і убий там павука на п’ятнадцять рівні вище за тебе. Щоб принести мені пам’ятний черевик мертвого друга» — у світі гри розкидано надто багато завдань такого роду. Це дуже сильно б’є по сприйняттю, а вся магія просто випаровується.

Благо, битви вийшли досить цікавими: герой здатний комбінувати заклинання між собою, утримуючи своїх жертв (інакше це назвати складно) у повітрі та обсипаючи їх градом атак. При правильному застосуванні вашого арсеналу противники будуть простими грушами для биття. Варто вам злегка забаритися, як вороги прийдуть до тями і негайно обвішаються щитами і в сказі підуть у контратаку.

Тут працює досить проста механіка: “клин клином вибивають”. Ворогів у червоних щитах слід бити потужними заклинаннями (наприклад, вибуховими). Тих, хто вбрався в жовте, допоможе зупинити магія контролю — та ж «Левіоса», а проти ворогів з фіолетовими щитами допоможуть чари, що дозволяють штовхати, крутити або притягувати об’єкти. Власне, це три ваші основні «класи» заклинань. Мати хоча б по одному на панелі швидкого доступу – це найрозумніше рішення, до якого ви можете прийти.

Варто також пам’ятати, що окремі заклинання гарні проти тих чи інших ворогів: наприклад, зомбі-інферналів варто підпалити на початку битви, а швидких павуків варто підкидати в повітря і намагатися не відпускати.

Від атак у відповідь можна або захищатися за допомогою свого щита, або відвертатися. Тут все простіше нема куди. Вчасно відбивши заклинання щитом, ви можете контратакувати противника. Ну, а з ухилами і так все ясно: вони дозволяють уникати особливо небезпечних атак, які не блокуються. Як доповнення у героя є доступ до стародавньої магії, що дозволяє завдавати колосальної шкоди будь-кому, а також три «непробачливі закляття» — останні, втім, ще потрібно знайти і отримати.

Попередній підсумок після 20 годин гри в Хогвартс легасі

Враження від «Спадщини» – поки що! – Досить неоднозначні. У гри чудова атмосфера, дизайн, музика і таке інше, але ось відкритий світ дуже багато псує, та й до сюжету є питання. Безумовно, дуже приємно опинитися в тому світі, з яким ти знайомий з дитинства, і неймовірно цікаво вивчати те, чого в книгах і фільмах навіть не було. Однак багато з цього пов’язане з рутиною і дурістю в дусі «слухай, сходи накопай мені грибів у найближчій печері, гаразд?»

підсумок гри в Хогвартс легасі - Hogwarts Legacy
Хогвартс легасі

Для фанатів «Поттера», вважаю, питання «грати чи ні» не стоїть у принципі — це видно за кількістю онлайн, що зашквалює, в Steam. Питання швидше в тому, чи є сенс грати в Hogwarts Legacy всім тим, хто не відчуває до всесвіту Роулінг настільки ж теплих почуттів. І, на жаль, поки що я не бачу особливих причин рекомендувати спадщину тим, для кого Гаррі Поттер — це порожній звук.

Потішило

Огляд Hogwarts Legacy

 • Чудова атмосфера;
 • Звукове оформлення;
 • Відсилання та фансервіс;
 • Кастомизация персонажа;
 • Польоти на мітлі;
 • Світ, що хочеться дослідити.

Засмутило

Огляд Hogwarts Legacy

 • Здебільшого плоскі персонажі, зокрема ключові;
 • Дуже проста історія;
 • Багато однотипних побічних завдань;
 • Нестача рольових елементів.

Вердикт

Гарна чарівна пригода, створена насамперед для шанувальників всесвіту Джоан Роулінг. Hogwarts Legacy дарує багато годин задоволення та створює надійний фундамент для майбутніх ігор з яскравою та нелінійною історією, а також більш експериментальним геймплеєм.

Resume
Author rating
1star1star1star1stargray
Overall rating
5 based on 9 votes
Application name
Hogwarts Legacy
Operating system
PC, XBOX, PlayStation 4, PlayStation 5
Software Category
Game
Price
UAH 2699