Фондовий ринок: що це таке, як він працює, (ринок акцій)

Фондовий ринок: що це таке, як він працює, (ринок акцій)

4.8/5 - (5 votes)

Що таке фондовий ринок або ринок акцій?

Фондовий ринок — це ринок, на якому акції компаній випускаються та торгуються через біржі або позабіржові ринки. Також відомий як фондовий ринок , це одна з найважливіших сфер ринкової економіки. Це дає компаніям доступ до капіталу для розвитку свого бізнесу, а інвесторам – частку власності в компанії з потенціалом для отримання прибутку від своїх інвестицій на основі майбутніх показників компанії.

Розуміння фондового ринку акцій

Ринки акцій є місцем зустрічі покупців і продавців акцій. Цінні папери , якими торгують на фондовому ринку, можуть бути публічними акціями, тобто акціями, що котируються на фондовій біржі, або акціями, що торгуються приватними особами. Часто приватні акції продаються через дилерів, що є визначенням позабіржового ринку .

Коли компанії народжуються, вони є приватними компаніями, і через певний час вони проходять через первинне публічне розміщення (IPO), що є процесом, який перетворює їх на публічні компанії, які торгуються на фондовій біржі. Приватні акції працюють дещо інакше, оскільки вони пропонуються лише працівникам та певним інвесторам.

Одними з найбільших ринків акцій або фондових ринків у світі є Нью-Йоркська фондова біржа, Nasdaq, Токійська фондова біржа , Шанхайська фондова біржа та Euronext Europe .

Компанії котирують свої акції на біржі, щоб отримати капітал для розвитку свого бізнесу. Ринок акцій — це форма акціонерного фінансування , за якої компанія віддає певний відсоток власності в обмін на капітал. Потім цей капітал використовується для різноманітних потреб бізнесу. Фінансування власним капіталом є протилежністю боргового фінансування , яке використовує позики та інші форми запозичень для отримання капіталу.

Торгівля на фондовому ринку

На фондовому ринку інвестори роблять ставки на акції, пропонуючи певну ціну, а продавці просять конкретну ціну. Коли ці дві ціни збігаються, відбувається продаж. Часто багато інвесторів роблять ставки на ті самі акції. Коли це відбувається, перший інвестор, який робить ставку, першим отримує акції. Коли покупець платить будь-яку ціну за акції, він купує за ринковою вартістю ; Так само, коли продавець приймає будь-яку ціну за акції, він продає за ринковою вартістю.

Коли компанія пропонує свої акції на ринку, це означає, що компанія торгується публічно , і кожна акція представляє частину власності. Це подобається інвесторам, і коли компанія працює добре, її інвестори отримують винагороду, оскільки вартість їхніх акцій зростає.

Ризик виникає, коли компанія не йде добре, і вартість її акцій може впасти. Акції можна купувати та продавати легко та швидко, а діяльність навколо певної акції впливає на її вартість. Наприклад, коли є великий попит на інвестиції в компанію, ціна акцій має тенденцію до зростання, а коли багато інвесторів хочуть продати свої акції, вартість падає.

Фондові біржі

Фондові біржі можуть бути фізичними або віртуальними місцями збору. Nasdaq є прикладом віртуальної торгової точки, в якій акції торгуються в електронному вигляді через мережу комп’ютерів. Електронні торгові пункти стають все більш поширеними та кращими методами торгівлі порівняно з фізичними біржами.

Нью-Йоркська фондова біржа ( NYSE) на Уолл-стріт є відомим прикладом фізичної фондової біржі; однак існує також можливість торгувати на онлайн-біржах з цього місця, тому технічно це гібридний ринок .

Більшість великих компаній мають акції, які котируються на багатьох фондових біржах по всьому світу. Проте компанії, які мають акції на фондовому ринку, варіюються від великих до малих, а трейдери варіюються від великих компаній до окремих інвесторів.

Більшість покупців і продавців, як правило, віддають перевагу торгівлі на великих біржах, де є більше варіантів і можливостей, ніж на менших біржах. Однак останніми роками зросла кількість обмінів через сторонні ринки, які обходять комісію фондової біржі, але створюють більший ризик несприятливого вибору та не гарантують оплату чи доставку запас.

Фізичні обміни

На фізичній біржі ордери робляться у форматі відкритого протесту , який нагадує зображення Уолл-стріт у фільмах: трейдери кричать і демонструють сигнали руками, щоб розмістити угоди. Фізичні обміни здійснюються на торговому майданчику та фільтруються через торгового брокера, який знаходить спеціаліста торгового посту для цієї акції, щоб виставити замовлення.

Фізичні обміни все ще є здебільшого людським середовищем, хоча комп’ютери виконують багато функцій. Брокери отримують комісійні за акції, з якими вони працюють. Ця форма торгівлі стала рідкісною і замінена електронним спілкуванням.

ВИСНОВКИ

  • Фондовий ринок є місцем зустрічі емітентів і покупців акцій у ринковій економіці.
  • Фондовий ринок — це спосіб для компаній залучати капітал, а для інвесторів — володіти часткою компанії.
  • Акції можуть випускатися на публічних ринках або приватних ринках. Залежно від типу випуску змінюється місце проведення торгів.
  • Більшість фондових ринків є фондовими біржами, які можна знайти по всьому світу, наприклад Нью-Йоркська фондова біржа та Токійська фондова біржа.
  • Віталій Ковальчук

    Автор в NENWS Україна. Економіст, фінансовий і бізнес аналітик. Професійна редакторська та авторська діяльність, різна тематична обізнаність. Ділюсь досвідом та знаннями в фінансовій сфері.