Що таке венчурний капіталіст (VC)?
Венчурний капіталіст (VC) — це приватний інвестор, який надає капітал компаніям із високим потенціалом зростання в обмін на частку в капіталі. Це може бути фінансування стартапів або підтримка невеликих компаній, які бажають розширитися, але не мають доступу до фондових ринків .
Розуміння венчурних капіталістів
Фірми венчурного капіталу зазвичай створюються як товариства з обмеженою відповідальністю (LP), де партнери інвестують у фонд венчурного капіталу. Фонд зазвичай має комітет, якому доручено приймати інвестиційні рішення. Після виявлення перспективних нових компаній, що розвиваються, об’єднаний капітал інвесторів використовується для фінансування цих фірм в обмін на значну частку акцій.
Всупереч поширеній думці. Зазвичай венчурні капіталісти не фінансують стартапи з самого початку. Швидше, вони прагнуть орієнтуватися на фірми, які перебувають на етапі, коли вони прагнуть комерціалізувати свою ідею. Фонд венчурного капіталу придбає частку в цих компаніях, сприятиме їхньому зростанню та збиратиметься отримати готівку зі значним поверненням інвестицій (ROI).
Венчурні капіталісти зазвичай шукають компанії з сильною управлінською командою, великим потенційним ринком і унікальним продуктом або послугою з сильною конкурентною перевагою. Вони також шукають можливості в галузях, які їм знайомі, і шанс володіти великим відсотком компанії, щоб вони могли впливати на її напрямок.
Фірми венчурного капіталу контролюють пул грошей інших інвесторів, на відміну від інвесторів-ангелів , які використовують власні гроші.
Венчурні капіталісти готові ризикнути інвестувати в такі компанії, оскільки вони можуть отримати величезний прибуток від своїх інвестицій, якщо ці компанії будуть успішними. Однак венчурні капітальні капітали зазнають високих показників невдач через невизначеність, пов’язану з новими та неперевіреними компаніями.
Заможні особи, страхові компанії, пенсійні фонди , фонди та корпоративні пенсійні фонди можуть об’єднувати гроші у фонд, який буде контролюватись венчурною фірмою. Усі партнери частково володіють фондом, але саме венчурна фірма контролює, куди інвестується фонд, як правило, у підприємства чи підприємства, які більшість банків або ринки капіталу вважають занадто ризикованими для інвестування. Фірма венчурного капіталу є генеральним партнером, тоді як інші компанії є партнерами з обмеженою відповідальністю.
Виплата здійснюється менеджерам фондів венчурного капіталу у вигляді плати за управління та перерахованих відсотків . Залежно від фірми, приблизно 20% прибутку виплачується компанії, яка керує фондом прямих інвестицій, а решта йде партнерам з обмеженою відповідальністю, які інвестували у фонд. Генеральні партнери зазвичай також отримують додаткову комісію в розмірі 2%.
Історія венчурного капіталу
Перші фірми венчурного капіталу в США виникли в середині двадцятого століття. Жорж Доріо, француз, який переїхав до США, щоб отримати ступінь бізнес-школи, став викладачем у бізнес-школі Гарварду та працював в інвестиційному банку. У 1946 році він заснував Американську корпорацію досліджень і розробок (ARDC), яка згодом стала першою публічною фірмою венчурного капіталу.
Фінансування стартапів почало нагадувати сучасну індустрію венчурного капіталу після Закону про інвестиції 1958 року. Закон дозволив інвестиційним компаніям малого бізнесу отримати ліцензію від Асоціації малого бізнесу, яка була створена п’ятьма роками раніше.
Венчурний капітал, за своєю природою, інвестує в нові підприємства з високим потенціалом для зростання, але також має досить значний ризик, щоб відлякати банки. Тож не дивно, що Fairchild Semiconductor (FCS), одна з перших і найуспішніших напівпровідникових компаній, була першим стартапом, який підтримувався венчурним капіталом, заклавши модель тісного зв’язку венчурного капіталу з новими технологіями в районі затоки Сан-Франциско.
Фірми приватного капіталу в тому регіоні та в той час також встановлювали стандарти практики, які використовуються сьогодні, засновуючи товариства з обмеженою відповідальністю для утримання інвестицій, де професіонали діяли б як генеральні партнери, а ті, хто постачає капітал, виступали б як пасивні партнери з більш обмеженим контролем. У наступне десятиліття кількість незалежних компаній венчурного капіталу зросла, що спонукало до заснування Національної асоціації венчурного капіталу в 1973 році.
Відтоді венчурний капітал перетворився на стомільярдну галузь із загальними інвестиціями в рекордні 330 мільярдів доларів у 2021 році.6Сьогодні відомі венчурні інвестори включають Джим Брейєра, раннього інвестора Facebook ( META ), тепер Meta, інвестора, Пітера Фентона, раннього інвестора в Twitter ( TWTR ), і Пітера Тіля, співзасновника PayPal ( PYPL ).
Сьогодні багато венчурного капіталу інвестиється в криптоваоютні блокчейн компанії.
333 мільярди доларів
Рекордна вартість усіх венчурних інвестицій у 2021 році.
Посади в венчурній фірмі
Загальна структура ролей у фірмі венчурного капіталу відрізняється від фірми до фірми, але їх можна розбити приблизно на три позиції:
- Співробітники зазвичай приходять у фірми венчурного капіталу з досвідом у сфері бізнес-консалтингу чи фінансів, а іноді мають диплом у галузі бізнесу. Вони більше займаються аналітичною роботою, аналізуючи бізнес-моделі, галузеві тенденції та сектори, а також працюють з компаніями в портфоліо фірми. Хоча вони не приймають ключових рішень, партнери можуть представити перспективні компанії вищому керівництву фірми.
- Директор — це професіонал середнього рівня, який зазвичай входить до складу правління портфельних компаній і відповідає за те, щоб вони працювали без серйозних збоїв. Вони також відповідають за визначення інвестиційних можливостей фірми для інвестування та узгодження умов придбання та виходу.
- Принципали перебувають на «партнерському шляху», залежно від прибутку, який вони можуть отримати від укладених угод. Партнери в першу чергу зосереджені на визначенні сфер або конкретних бізнесів, у які можна інвестувати, схваленні угод, незалежно від того, чи це інвестиції, чи виходу, час від часу входять до ради портфельних компаній і загалом представляють фірму.
Як структуровані компанії венчурного капіталу?
Фірми венчурного капіталу зазвичай контролюють пул коштів, зібраних від заможних людей, страхових компаній, пенсійних фондів та інших інституційних інвесторів. Хоча всі партнери частково володіють фондом, фірма венчурного капіталу вирішує, як буде інвестовано фонд, зазвичай у підприємства, які вважаються надто ризикованими для банків або ринків капіталу. Фірма венчурного капіталу називається генеральним партнером, а інші фінансисти називаються обмеженими партнерами.
Як отримують винагороду венчурні капіталісти?
Венчурні капіталісти заробляють гроші на отриманих відсотках своїх інвестицій, а також на комісії за управління. Більшість компаній венчурного капіталу збирають близько 20% прибутку з фонду прямих інвестицій, а решта йде їхнім партнерам з обмеженою відповідальністю. Генеральні партнери також можуть збирати додаткові 2% комісії.
Які визначні ролі у венчурній фірмі?
Кожен фонд венчурного капіталу відрізняється, але їх ролі можна розділити приблизно на три позиції: асоційований, принципал і партнер. Як наймолодша посада, партнери зазвичай беруть участь у аналітичній роботі, але вони також можуть допомогти представити фірмі нові перспективи. Принципали займають вищий рівень і тісніше залучені до операцій портфельних компаній венчурної фірми. На найвищому рівні партнери в основному зосереджені на визначенні конкретних підприємств або ринкових сфер, у які можна інвестувати, і схваленні нових інвестицій або виходів.
КЛЮЧОВІ ВИСНОВКИ
- Венчурний капіталіст (VC) — це інвестор, який надає молодим компаніям капітал в обмін на капітал.
- Нові компанії часто звертаються до венчурних капіталовкладачів за фінансуванням для масштабування та комерціалізації своїх продуктів.
- Через невизначеність інвестування в неперевірені компанії венчурні капіталісти, як правило, відчувають високий рівень невдач. Однак для тих інвестицій, які вдалися, винагорода є суттєвою.
- Одними з найвідоміших венчурних капіталістів є Джим Брейер, ранній інвестор у Facebook, і Пітер Фентон, інвестор у Twitter.