Що караще Android чи iOS? Різниця між Айфон і Андроїд смартфонами.

Що караще Android чи iOS? Різниця між Айфон і Андроїд смартфонами.

5/5 - (9 votes)

З моменту появи смартфонів під керуванням Android чи iOS продовжуються суперечки, яка з мобільних операційних систем краща. ОС від Apple пропонує найкращу безпеку, а Android славиться своєю свободою та великою кількістю функцій. Ми поспілкувалися з мобільними експертами, щоб з’ясувати, на що звернути увагу пересічному покупцю смартфона, що обирає між двома системами.

Android чи iOS UI/UX інтерфейс та зручність використання

У смартфонах Android панує «дизайнерський хаос» незалежно від вендорів та їх фірмових оболонок. Так, раніше всі іконки програм в Android були різної форми. Через довгі роки Google все ж таки уніфікувала форму значків додатків, але, як і раніше, пропонує різні форми на вибір користувачів. Через це все ще зустрічаються смартфони, на яких частина іконок кругла, якась частина квадратна, а якісь зовсім позбавлені форми, залишаючи логотип довільного вигляду.

Значки програм на iOS завжди мали одну й ту саму форму. Всі програми акуратно розміщені на головному екрані без дивних форм, що відрізняються від інших іконок, — все виконано в єдиному стилі.

Коли справа доходить до навігації по системі, iOS простіше і чистіше, ніж Android – в ній немає жодних додаткових налаштувань, через які можна загубитися в якомусь меню.

Жести також не змінювалися протягом багатьох років, на відміну від Android. Спочатку ОС від Google мала фізичні кнопки «назад», «додому» та «меню». Потім кнопка меню була замінена кнопкою перемикання програм. Пізніше операційна система перейшла на цифрові кнопки, і лише порівняно недавно з’явилася якась однаковість у вигляді навігаційних жестів в Android чи iOS системах.

Таким чином, користувачі Android, що переходять від одного покоління ОС до іншого, зі значно більшою ймовірністю зіткнуться з новим набором жестів та кнопок.

Користувач iOS, у свою чергу, просто створить резервну копію iPhone і відновить його на новому без будь-яких проблем. Жодних сюрпризів та нових жестів він не зустріне.

android vs ios
android vs ios

Системи мають кардинальні відмінності.

Android — це відкрита ОС, з якою можуть працювати сторонні розробники, вносити свої зміни, підлаштовувати під потреби своїх користувачів. iOS – це закритий тип системи, усі зміни, перш ніж бути встановленими у смартфоні, проходять суворий контроль розробника.

Інтерфейс Android чи iOS можна назвати схожим, але різниться підхід у встановленні нових програм у пристрої. Якщо Android це цілком доступно, кожен користувач може встановити новий софт під свої потреби, то в iOS всі зміни строго контролюються. Найчастіше користувачеві доводиться працювати з існуючими шаблонами, що зазвичай досить зручно і універсально.

В iOS простіше і зрозуміліше управління, але функціонал не такий широкий, в той час як Android пропонує велику різноманітність опцій на будь-який смак, але іноді їх використання неочевидне. Ціни на флагманські смартфони обох операційних систем перебувають приблизно в одному ціновому сегменті.

Кастомізація Android і iOS смартфонів

У iOS можливості тут обмежені. Це породило безліч ентузіастів, що ламають операційні системи. Root та джейлбрейк стали популярними способами вирватися з кайданів. Технічно підковані користувачі встановлювали власні прошивки або модифікували наявні. Робилося це для заміни дизайну інтерфейсу користувача, піратства і перенесення нових функцій ОС на старі та непідтримувані пристрої.

На поточному етапі у своєму еталонному, не зламаному вигляді iOS є більш обмеженою порівняно з Android, що пропонує користувачам гнучкі налаштування. Ведучі аналітики вважають, що iOS може вибрати лише той користувач, який звик до цієї операційної системи, нічого іншого не бачив і переконаний, що це справді «верх розвитку».

З точки зору кастомізації, віджетів та різних опцій Android на голову вище, тому що все, що з’являється на iOS, скопійоване з Android. Копіюється повільно і часто не дуже добре, але Android у плані кастомізації набагато цікавіший. Android може бути як iOS, але iOS як Android не може. iOS має багато обмежень, які обійти просто неможливо. Сьогодні в судах по всьому світу Apple де-факто змушують відмовитись від цих обмежень. Так що в подальшому Android чи iOS можуть бути однаково піддаватися кастомізації.

Стабільність, продуктивність та оновлення Android і iOS

Фанати Apple і навіть деякі власники Android-смартфонів нерідко зізнаються, що вважають операційну систему від Google менш стабільною, ніж iOS. Як виправдання можна вказати, що перед Google стоїть завдання створити ОС, оптимізовану під тисячі різноманітних смартфонів, тоді як iOS працює лише на iPhone. Apple випускає як апаратне, і програмне забезпечення, що призводить до майже ідеальної оптимізації.

iOS також є легшою операційною системою, незважаючи на те, що вона відносно багатофункціональна. У iPhone, як правило, менше оперативної пам’яті в порівнянні з конкуруючими телефонами на Android, також вона вимагає менше ресурсів через хорошу оптимізацію.

Стабільніше та продуктивніше Android чи iOS? — тут поки лідер iOS. При цьому обидві операційні системи оновлюються часто, «латки» безпеки і там, і там швидко виходять. Але оскільки на iOS працюють десяток актуальних моделей смартфонів, а на Android кілька тисяч, підтримувати таку кількість пристроїв складніше. Виходить, що iOS-гаджети простіше утримувати в актуальному стані.

Експерт також додав, що старі моделі iPhone чудово працюють на новітніх версіях операційної системи.

Іноді, але рідко, на нових моделях, при переході на свіжу ОС від Apple необхідно налаштувати смартфон з нуля і відновити всі дані з бекапу. Є один важливий момент: коли оновлюється iOS, вона перші три дні завжди гальмує. Це відбувається через те, що операційна система сканує фотографії та інший вміст смартфона. Зазвичай все відбувається гладко, але іноді трапляються збої. Тому не забувайте робити резервні копії перед оновленням операційної системи.

Безпека та конфіденційність смартфонів

В iOS неможливо завантажувати програми зі сторонніх джерел – це доступно лише в офіційному магазині App Store. Смартфони на Android позбавлені такої прив’язки до свого офіційного магазину Play Market.

Користувачі, які бажають завантажувати програми з невідомих джерел, можуть вибрати Android. Для Apple цей крок — все одно, що їздити на автомобілі без подушок і ременів безпеки. Місія Apple полягає у максимальному забезпеченні безпеки та конфіденційності користувачів. Дозволяти встановлення додатків із зовнішніх джерел надто ризиковано», — заявив у середині листопада генеральний директор Apple Тім Кук .

Спеціалісти з безпеки ПО вважають, що безпека та конфіденційність даних залежить не від операційної системи, а від свідомості користувача.

Втім, користувачам, які невпевнено почуваються з сучасною технікою, краще користуватися старим iPhone, ніж новим Android. У цьому випадку працює «захист від дурня», і шансів навернути непоправного менше. Заслуга Apple полягає в тому, що вони зробили свою ОС за образом та подобою середньовічної фортеці – з високими стінами та складними лабіринтами. А ось Android більше схожа на мережу шосе – куди хочеш туди і їдеш.

Типи пристроїв Android і iOS

Ринок Android-смартфонів пропонує широкий вибір – від бюджетних до преміальних і складних пристроїв у вигляді книжки і розкладачок навіть гнучкі дисплеї. У Apple – єдиний тип форм-фактора.

Що купити Айфон чи андроїд смартфон
Айфон чи андроїд смартфон

При цьому Android – це лише операційна система, яку розробляє американська корпорація Google, яка може бути встановлена ​​будь-яким виробником на свій девайс. Це дозволяє користувачеві вибирати як форм-фактор, а й виробника, яким може бути південнокорейські компанії, японські, китайські і американські. Смартфони на iOS – це лише продукція Apple. Незважаючи на те, що компанія з Купертіно завдяки цьому якісно проводить оптимізацію свого програмного забезпечення для iPhone, Apple дуже рідко випускає смартфони — раз на рік, за винятком другої презентації, як було з iPhone SE першого та другого поколінь.

З точки зору апаратних засобів більшість виробників Android-смартфонів, причому недорогих, середніх та дорогих, пропонують датчик відбитка пальців під екраном та різні форм-фактори. iPhone не може цим похвалитися.

З погляду заліза Android-смартфони теж набагато цікавіше – вони пропонують більше пам’яті і помітно дешевше не тому, що гірше, а тому що це справжня ціна сучасного смартфона.

iPhone був преміальним, став люксовим продуктом. У цьому аспекті, звичайно, це не про технології, а про продаж ідеї, що «ваш смартфон найдорожчий на планеті»

  • Костін Алекс

    ІТ-спеціаліст, геймер, фанат нових технологій та прогресу. Роблю огляди на нові технологічні новинки та ділюсь досвідом в програмуванні. Висвітлюю новини світу технологій.