Ознаки інсульту та що таке інсульту

Ознаки інсульту та що таке інсульту

Like post

Ознаки інсульту іноді людина не відразу помічає, що з нею щось не так, або думає, що нездужання пройде саме. Через це втрачається дорогоцінний час. Тому важливо знати, як виглядає інсульт і що при ньому робити.

Основні ознаки інсульту

1. Несподівано і сильно починає боліти голова.

2. Людина втрачає свідомість.

3. Порушується рівновага, хода стає нетвердою.

4. Нема частина тіла з одного боку, наприклад половина обличчя.

5. Виникають проблеми з промовою: важко вимовляти слова.

6. Втрачається зір в одному оці або відразу в обох.

Інсульт – це порушення кровообігу мозку. Коли кров не надходить до клітин (через тромб або розрив судини), вони гинуть. Через це людина втрачає здібності: рухатись, говорити, бачити, дихати.

Інсульт – друга (після ішемічної хвороби серця) причина смертності. П’ята частина хворих після інсульту стає важкими інвалідами. Але багато наслідків можна запобігти, якщо вчасно викликати лікаря .

Перші 3–6 годин після інсульту — це «терапевтичне вікно» — час, коли медична допомога найбільш ефективна.

ознаки інсульту

Як точно зрозуміти, що це інсульт

Попросіть людину виконати кілька простих дій:

  • Усміхнутися. Якщо людина не може посміхнутися або посмішка виходить односторонньою (а раніше такого не було), бийте на сполох.
  • Заговорити. Попросіть людину повторити просту пропозицію або розповісти вірш. Після інсульту порушується артикуляція, мова стає невиразною.
  • Висунути мову. Якщо людина не може це зробити, якщо мова мимоволі ухиляється в один бік або виглядає скособоченим, це інсульт.
  • Підняти рівномірно дві руки. При інсульті людина не зможе однаково добре керувати обома руками.
  • Підняти руки перед собою та заплющити очі. Якщо одна рука мимоволі знижується, це ознака інсульту.
  • Написати СМС. Дослідники з лікарні Генрі Форда помітили, що пацієнти, які не мають інших ознак інсульту, не можуть надрукувати зв’язне повідомлення: пишуть безглуздий набір слів, не помічаючи цього.

Якщо людина не впоралася хоча б із одним із завдань, цього достатньо, щоб негайно діяти.

Що робити, якщо у людини ознаки інсульту

Для початку викличте швидку. Обов’язково опишіть, чому ви підозрюєте інсульт: різко почався головний біль , людина знепритомніла або рівновага. Розкажіть, що може зробити пацієнт: неспроможна посміхнутися, неспроможна підняти дві руки, не вимовляє слова.

При інсульті якнайшвидше потрібна допомога професіоналів.

Після виклику швидкої покладіть людину на подушки, піднесення повинно починатися від лопаток. Забезпечте доступ свіжого повітря: відкрийте кватирку чи двері у приміщенні, розстебніть тісний одяг.

Не давайте воду та їжу, тому що функції органів можуть бути порушені, людині важко буде ковтати.

Якщо є можливість, виміряйте артеріальний тиск. При підвищеному дайте людині той препарат для зниження тиску, який зазвичай приймає. Якщо такої пігулки немає, не давайте нічого.

  • Струк Віктор Петрович

    Професійний сімейний лікар (педіатр та терапевт). Тримайте своє здоров'я під контролем. Ділюсь своїм досвідом та знаннями в лікуванні та профілактиці захворювань. Своєчасна консультація у лікаря пришвидшить ваше лікування та врятує від несподіваних наслідків. Не займайтесь самолікуванням, це може нашкодити вашому здоров'ю. В інтернеті інформація по медицині призначена для загального розвитку.