Що буде, якщо не їсти 3 дні

Що буде, якщо не їсти 3 дні

4.9/5 - (40 votes)

Передбачити досить складно якщо не їсти протягом трьох днів, але нічого критичного.

Що буде з організмом, якщо не їсти 3 дні

Щоб ми не відразу гинули без їжі, організм здатний запасати якусь кількість різного субстрату, з якого можна отримати енергію.

Спочатку тіло почне витрачати глікоген, який зберігається у м’язах та печінці. При розпаді з нього вийде глюкоза, яка живитиме організм якийсь час.

Коли глікоген закінчиться, піде жир. Приблизно до 2-3 дня організм почне руйнувати його, щоб з жирних кислот, що вивільнилися, виробляти кетонові тіла. Як і глюкоза вони можуть бути джерелом енергії для тіла.

Оскільки і глікоген, і жир потрібні саме як резервне харчування, то їх руйнування не шкодить нам. Тому, швидше за все, зі здоровим дорослим організмом за три дні нічого не станеться. Проблеми починаються зазвичай пізніше .

Що буде із самопочуттям, якщо не їсти 3 дні

Наперед вгадати складно. Хтось скаржиться на млявість, головний біль та дратівливість. Так реагує мозок на голодування . Причому симптоми можуть виникнути не через 3 дні, а набагато раніше.

Хтось, навпаки, зазнає припливу сил і ейфорії. Тому що деякі кетонові тіла є ізомерами (тобто речовинами з однаковим складом та кількістю атомів, але трохи іншою структурою) гідроксибутирату – забороненої наркотичної речовини із групи ейфоретиків. Але навіть якщо ця теорія не вірна, кетоз все одно змінює баланс медіаторів, які регулюють нервову передачу в мозку. Це допомагає при депресії та деяких інших розладах.

У будь-якому випадку краще заздалегідь обговорити з лікарем, чи можна конкретній людині голодувати.

Кому точно не можна голодувати

Деяким людям голодувати не можна жодного дня. Складно сказати, в який саме момент у них почнуться проблеми (бо ніхто не проводив таких експериментів), але це небезпечно :

  • для дітей, тому що їхні тіла витрачають багато енергії на зріст;
  • людей з порушеннями обміну вуглеводів, наприклад, з діабетом ;
  • людей з серповидноклітинною анемією, тому що у них вищі потреби в білку;
  • людей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, тому що у них може не бути потрібного запасу поживних речовин, а отже, симптоми з’являться раніше.
  • Струк Віктор Петрович

    Професійний сімейний лікар (педіатр та терапевт). Тримайте своє здоров'я під контролем. Ділюсь своїм досвідом та знаннями в лікуванні та профілактиці захворювань. Своєчасна консультація у лікаря пришвидшить ваше лікування та врятує від несподіваних наслідків. Не займайтесь самолікуванням, це може нашкодити вашому здоров'ю. В інтернеті інформація по медицині призначена для загального розвитку.