Як короткострокове голодування здатне змінити ваше тіло та пам’ять

Як короткострокове голодування здатне змінити ваше тіло та пам’ять

Like post

Короткострокове голодування корисне для організму, відмовитись від їжі непросто, але результати вам сподобаються.

Короткострокове голодування – у чому суть такого режиму харчування

Дієта 5:2 стала популярна завдяки книгам британського лікаря та журналіста Майкла Мослі (Michael Mosley). Дієта передбачає, що п’ять днів на тиждень ви харчуєтеся як завжди, а два – майже голодуєте. У такі дні слід протриматися без їжі 14–18 годин. В цей час можна пити воду. Загалом за день можна використати всього 500–600 ккал.

За даними вчених, у такого харчування маса плюсів. У тому числі як схуднення, а й зниження рівня цукру на крові, поліпшення пам’яті, зміцнення імунітету.

Користь голодування для фігури та здоров’я

Дослідники з Манчестерського університету порівняли результати схуднення учасників, які дотримувалися дієти 5: 2 та традиційні дієти зі щоденним обмеженням калорій. Виявилося, що учасники першої групи скинули більше. Вони також покращили показники резистентності до інсуліну.

Користь такого голодування можна пояснити з погляду еволюції. Наші пращури багато часу харчувалися саме таким чином. Сучасний режим харчування, що включає три прийоми їжі та перекушування, з погляду еволюції неприродний.

Короткострокове голодування- користь для мозку

Інші вчені більше цікавляться тим, що відбувається при короткочасному голодуванні з мозком. Марк Меттсон (Mark Mattson), старший дослідник Національного інституту з проблем старіння, вивчає вплив інтервального голодування на згадку та навчання у мишей. Під час голодування жир в організмі перетворюється на речовини під назвою кетони. За словами Меттсона, вони роблять нейрони більш стійкими до пошкоджень.

Поради для тих, хто хоче спробувати короткострокове голодування

Пам’ятайте, що це підходить не всім. Людям із розладами травлення голодувати не слід. І навіть якщо ви абсолютно здорові, спочатку порадьтеся з лікарем.

Здобули схвалення медиків — відмінно. Дотримуватись обмежень допоможуть кілька порад:

  1. Домовитеся голодувати разом із кимось із друзів чи близьких — так дотримуватися дієти простіше.
  2. Ретельно вибирайте, що будете їсти в день розвантаження. Дослідники радять продукти, багаті на білок і клітковину. Уникайте оброблених вуглеводів та цукрів. Вони підвищать рівень цукру в крові та викликають почуття голоду.
  3. У розвантажувальний день не заходьте на кухню і тримайтеся подалі від кафе, щоб уникнути спокуси.
  4. Спробуйте дотримуватися такого режиму харчування хоча б місяць. Згодом терпіти почуття голоду стане легше. Тоді ви дійсно помітите результати та зрозумієте, чи є для вас користь.
  5. Не дивуйтеся, якщо з’являться побічні ефекти. Наприклад, проблеми зі сном чи травленням. Якщо вони довго не минають, відмовтеся від голодування.
  • Струк Віктор Петрович

    Професійний сімейний лікар (педіатр та терапевт). Тримайте своє здоров'я під контролем. Ділюсь своїм досвідом та знаннями в лікуванні та профілактиці захворювань. Своєчасна консультація у лікаря пришвидшить ваше лікування та врятує від несподіваних наслідків. Не займайтесь самолікуванням, це може нашкодити вашому здоров'ю. В інтернеті інформація по медицині призначена для загального розвитку.